PSG slavio protiv moćnog Guardiolina Cityja, Messi zabio sjajan gol

28.09.2021.
u 23:11
PSG je s 2:0 svladao Manchester City u drugom kolu skupine A Lige prvaka.

Veliki derbi PSG-a i Manchester Cityja pripao je Parižanima koji su tako stigli do četvrtog boda.

PSG, prevođen Neymarom, Messijem i Mbappeom, je poveo vrlo rano, već u osam minuti. Nitko od glavnih zvijezda tada nije bio strijelac, ali je prednost Parižanima donio Gueye. Sjajno je pogodio nakon povratne lope Messija. I nakon toga, gotovo cijelo vrijeme do kraja susreta, pritiskao je i napadao Manchester City, dok je PSG čekao svoju šansu iz kontranapada.

Nevjerojatno je što su sve promašivali gostujući igrači koji su po prilikama i igri zaslužili mnogo više od poraza. Najveća šansa je bila ona u prvom dijelu kada je prvo Sterling glavom pogodio okvir vrata, a nakon odbijene lopte je Bernardo Silva sam s pola metra pogodio također okvir.

Kako to obično biva, nakon svih propusta Cityja uslijedila je kazna. Kombinirali su Mbappe i Messi u 74. minunti, a Argentinac je s vrha šesnaesterca sjajno zabio za 2:0. Bio je to premijerni pogodak Messija za pariški klub.

Club Brugge je u startu bio označen kao autsajder ove skupine A, no nakon dva kola belgijska momčad ima četiri boda.

Nakon domaćih 1:1 protiv PSG-a Club Brugge je pobijedio Leipzig u gostima 2:1 golovima Vanakena i Ritsa.

Inače, Leipzig je poveo pogotkom Nkunku, a hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je odigrao drugo poluvrijeme za domaćina.