Posušje i Zrinjski bez golova: Plemićima igrač više i penal nisu pomogli

29.08.2021.
u 19:00
Zrinjski je ostao na četvrtoj poziciji i sada ima 12 bodova, dok je Posušje deseto s pet
Pogledaj originalni članak

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Premijer lige BiH igrači Posušja i Zrinjskog odigrali su remi bez golova - 0:0.

Zrinjski je utakmicu na Mokrom Docu dočekao u sjajnoj formi i s etiketom favorita, koju Plemići nisu opravdali.

Tim Sergeja Jakirovića je od prve minute uspostavio terensku inicijativu. Igralo se većinom na polovici Posušja, dok su domaći svu šansu čekali iz kontri, no mreže su ostale netaknute, poiše sportsport.ba

Bilbija je imao prvu ozbiljnu priliku u sedmoj minuti kada je njegov udarac nakon sjajnog prodora Tičinovića blokirala domaća obrana.

Svoj udarac oprobao je i Malekinušić malo kasnije koji je jako potegao s distance, ali je golman Galić bio na mjestu. Do kraja prvog dijela prilika nije bilo.

U šestoj minuti nastavka domaći su ostali s igračem manje nakon što je crveni karton zaradio Slavko Brekalo, koji je kao zadnji igrač obrane faulirao Tičinovića.

Uslijedio je veliki pritisak Plemića, što je Posušacima ostavljalo prilike za kontre iz kojih su prijetili Blagojević i T. Barišić, no bez učinka.

Igrala se 73. minuta kada je arbitar Kaljanac pokazao na 11 metara nakon što je u svom kaznenom prostoru rukom igrao Serdarušić. Odgovornost je preuzeo Nemanja Bilbija koji je pogodio samo okvir gola domaćina.

U nadokandi je Galić spasio svoj tim nakon što je obranio opasan udarac Zlomislić.

Rezultat se do kraja nije mijenjao i ostalo je početnih 0:0.

Zrinjski je tako ostao na četvrtoj poziciji i sada ima 12 bodova, dok je Posušje deseto s pet. Plemići u narednom kolu gostuju Leotaru u Trebinju, dok Posušaci također idu na gostovanje i to kod Rudara.

Posušje: Galić, Šuta, J. Barišić, T. Barišić, Begić, Landeka, Krišto, Ilinković, Brekalo, Lauš, Vukoja.

Zrinjski: Kukić, Barišić, Bašić, Ćorluka, Malekinušić, Bekić, Savić, Jakovljević, Kamenar, Tičinović, Bilbija.