Ovo je bilo Kolo rekorda koji i nisu baš za ponos

za spo Marko Knezovic - Copo snimio Marko Mikulicc
20.09.2016.
u 10:00

Zajednička Premijer liga BiH od svoga postanka (2002./2003.), nije dala “jači” rekord od onoga u 9. kolu aktualnog prvenstva. Naime, siroti su strijelci zabili jedva pet pogodaka. Od toga su dva gola postignuta udarcima s “kreča”. Tri utakmice završile su istim rezultatom kojim su i počele – 0:0. Od 12 premijerligaških klubova, njih 8 u ovom kolu nisu zabila ni jedan jedini pogodak! Negativni rekord je i broj gledatelja ove sezone, kojih je u 9. kolu bilo jedva 6450. Ovaj je put donekle “ohrabrujući” bio broj žutih kartona. Bilo ih je “ispodprosječnih” 29 (11 domaćima, 18 gostima). Jedini “dobitnik” crvenoga kartona bio je igrač Širokoga Ivan Sesar, plus što je njegov trener Branko Karačić isključen. Zrinjski je zadržao vrh ljestvice s pet bodova ispred Radnika i Mladosti (20:15). Mostarci su osvojili samo bod u gostima kod novaka Krupe. Iz njihova tabora tvrde da bi vjerojatno uzeli sva tri boda da nisu igrali na umjetnom travnjaku. Ha, možda i bi... Široki je Brijeg u Bijeljini do desetak minuta pred kraj imao 1:0 vodstvo i tri boda. Ali, onda je ponovio sve već viđeno na njihovu nedavnom gostovanju kod Mladosti, kada su u 75. minuti imali 1:0 vodstvo, a onda “upali” u 1:3 poraz. Podvig je ovaj put napravio Vitez u gostima svladavši Čelik. Zeničanima je ovo treći poraz kući (Metalleghe, Široki, Vitez). Nije im pomoglo ni što su otpustili trenera Kemala Alispahića, pa ih je s klupe vodio Pavle Skočibušić, kojemu je to bila prva i zadnja utakmica jer od ponedjeljka na klupu Čelika treći je put sjeo Ivo Ištuk. I Slobodu je, nakon što joj je Husref Musemić “dao korpu”, s klupe vodio novi učitelj, Amir Spahić. Tuzlaci su u gostima kod Metalleghea uzeli bod u igri gdje su se istaknuli vratari Pirić i Fejzić. Bez pogodaka završio je i susret Mladost – Željezničar. Sarajlije su imali više prigoda, ali Ivan Lendrić, Sandi Križman i društvo nisu uspjeli svladati vratara Mladosti Hadžića.

Na Koševu, Sarajevo je u 2. minuti zabilo (sumnjivi) pogodak Olimpicu i zadržalo vodstvo do kraja za 3 velika boda i mir u kući. •