Odbojka

Ništa od iznenađenja u Orašju, Gacko bolje od Kule, Brčanke bez milosti

04.04.2018.
u 10:00

Odbojkaši Domaljevca nisu uspjeli iznenaditi prvaka Mladost u prvoj utakmici polufinala doigravanja odbojkaša. Domaljevac je pred svojom publikom u Orašju poražen s maksimalnih 0:3, pa mu tako ostaje samo teorija da bi u sljedećoj utakmici odnosno dvije mogao učiniti nešto više.

Utakmica odmah riješena

Utakmica je riješena odmah, u prvom setu koji je momčad Zlatka Ivića slabo odigrala te izgubila 13:25. Poslije katastrofalnog prvog seta Domaljevac se pokušao vratiti u drugom, ali u samoj završnici ne koristi priliku, slijedi kazna 23:25 i vodstvo Brčaka 0:2. Pri takvom rezultatu na semaforu treći set bio je formalnost 19:25 i vodstvo prvaka Mladosti koja je time stekla veliku prednost za prolaz u finale. U drugom polufinalu između Kaknja i Radnika bilo je više neizvjesnosti. “Cementari” su poveli s 1:0, poslije relativno lako dobivenoga prvog seta 25:20, gosti iz Bijeljine istom mjerom uzvraćaju 20:25 i izjednačuju rezultat u setovima. Presudan je bio treći set koji je Kakanj poslije velike borbe riješio u svoju korist 26:24, dok je četvrti bio mirniji 25:19 i slavlje domaćina. Slijede jedna, eventualno dvije utakmice u Bijeljini. Rezultati prvih utakmica doigravanja za prvaka u konkurenciji odbojkaša, Orašje: Domaljevac - Mladost 0:3 (13:25, 23:25, 19:25), Kakanj: Kakanj - Radnik 3:1 (25:20, 20:25, 26:24, 15:15). Uzvratne utakmice i eventualne “majstorice” igrat će se idućega vikenda.

Odbojkašice Jedinstva nastavljaju pohod prema 12. uzastopnom naslovu. U prvoj utakmici polufinala doigravanja, prema očekivanju, ostvarile su novu pobjedu u prvenstvu, podsjećamo, dobile su svih osamnaest utakmica ligaškoga dijela, plus dvije u četvrtfinalu, a pobjeda protiv Volleyja u Bajnoj Luci bila je 21.

Dominacija Jedinstva

Jedinstvo je bilo dominantno u prva dva seta u kojem su domaće ostale na 15 odnosno 12 poena, tek kad su vodstvom zadovoljne gošće popustile, domaći sastav je u trećem setu dohvatio 22 poena.

U drugoj polufinalnoj utakmici bilo je zanimljivije, ali ipak ne kako se očekivalo.

Naime, Kula je protiv domaćeg sastava igrala dobro samo do polovine sva tri seta, a onda u završnici ostajala bez daha, što su domaće iskoristile i stigle do sigurne pobjede 3:0. Poslije prve utakmice ostao je dojam kako su izgledi Gačanki za prolaz u finale značajno porasli u odnosu na početak doigravanja.

Rezultati polufinala doigravanja prvenstva odbojkašica: BL Volley - Bimal Jedinstvo 0:3 (15:25, 12:25, 22:25), Gacko - Kula Gradačac 3:0 (25:23, 25:20, 25:22).•