Vratar Zmajeva

I SLUŽBENO JE! Posušanin Martin Zlomislić napušta Rijeku, karijeru nastavlja u...

Foto: Web/Radio Posušje
I SLUŽBENO JE! Posušanin Martin Zlomislić napušta Rijeku, karijeru nastavlja u...
22.06.2026.
u 11:33
Tijekom boravka u Rijeci upisao je ukupno 117 službenih nastupa, a navijači će posebno pamtiti njegove sjajne obrane u europskim utakmicama, ali i nezaboravne trenutke podizanja trofeja prvaka Hrvatske i Rabuzinova sunca
Pogledaj originalni članak

Posušanin Martin Zlomislić, koji se trenutačno kao vratar reprezentacije BiH nalazi na Svjetskom prvenstvu sa Zmajevima, više nije igrač HNK Rijeka. Jedan od najboljih vratara hrvatskog prvenstva i dosadašnji kapetan ekipe karijeru će nastaviti u redovima azerbajdžanskog Qarabağa, čime završava jedno od najuspješnijih poglavlja u svojoj dosadašnjoj karijeri, prenosi Radio Posušje.

Zlomislić napušta Rijeku nakon pet godina provedenih na Rujevici. U klub je stigao u ljeto 2021. godine te je strpljivo čekao svoju priliku među vratnicama. Debi u riječkom dresu upisao je u kolovozu iste godine protiv Šibenika, a punu afirmaciju doživio je tijekom povijesne sezone 2024./2025.

Upravo je te sezone Posušanin predvodio Rijeku do dvostruke krune, osvajanja naslova prvaka Hrvatske i Kupa Hrvatske, a nakon odlaska Ivana Smolčića preuzeo je i kapetansku traku.

Tijekom boravka u Rijeci upisao je ukupno 117 službenih nastupa, a navijači će posebno pamtiti njegove sjajne obrane u europskim utakmicama, ali i nezaboravne trenutke podizanja trofeja prvaka Hrvatske i Rabuzinova sunca.

Od riječkih navijača oprostio se emotivnom porukom koju je uputio sa Svjetskog prvenstva.

„Dragi moji Riječani i Riječanke, došlo je vrijeme za rastanak. Prošli smo zajedno jako puno dobrih i neke loše trenutke u proteklih pet godina. Svega se vrlo rado sjećam, a posebno trenutaka osvajanja naslova prvaka i Kupa Hrvatske. Bila mi je velika čast i privilegij biti kapetan Rijeke“, poručio je Zlomislić.

Zahvalio je predsjedniku Damiru Miškoviću, Upravi kluba, stručnim stožerima, suigračima i navijačima, posebno Armadi, koja je, kako je istaknuo, uvijek bila uz momčad.

„Bila mi je čast biti dio kluba kao što je Rijeka i nositi kapetansku traku. Želim vam svu sreću, svi smo mi prolazni, ali samo Rijeka ostaje. Krepat, ma ne molat“, zaključio je Posušanin.

Pred Martinom Zlomislićem sada je novo poglavlje u karijeri i novi izazov u dresu Qarabağa, jednog od najuspješnijih klubova Azerbajdžana i redovitog sudionika europskih natjecanja. U Posušju se zasigurno s ponosom prati svaki njegov novi korak, a nema sumnje kako će i u novoj sredini nastaviti potvrđivati svoju kvalitetu.

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.