kkneretva01_nnn_bih_26102015
27.10.2015.
u 06:30

Jedini premijerligaš iz Posavine ostao je na samom dnu ljestvice

Jedini premijerligaš iz Posavske županije Domaljevac trećim domaćim porazom dospio je u tešku situaciju, prikovan je na dno ljestvice bez bodova. Nakon dvije teške domaće utakmice u prvom kolu protiv prvaka Mladosti i u trećem kolu s Kaknjem u kojima je bilo teško očekivati nešto više, te gostujućeg poraza od Jedinstva u Brčkom, koje je dobro počelo, očekivalo se da momčad Zlatka Ivića može nešto više napraviti protiv Gačana. To se nije ostvarilo, iako gosti nisu ni blizu prošlogodišnje snage. Samo u prvom setu bilo je neizvjesno, međutim, gosti su bili prisebniji u završnici i dobili ga na razliku 26:24. U iduća dva seta Gacko je stvari rješavalo prije samog finiša o čemu svjedoči i rezultat po setovima 21:25 i 19:25. Uglavnom, nakon četiri kola Domaljevac je ostao na začelju, pa će u idućim utakmicama morati pošteno zapeti kako bi pobjegao sa začelja. Neočekivano jak otpor Kaknju pružili su odbojkaši Radnika, koji su u gradu ugljena i cementa, osvojili vrijedan bod poslije, 25:20, 21:25, 25:16, 23:25 i 15:12. Po pet setova igralo se još u Srebreniku, te neočekivano u Brčkom, gdje su Banjolučani neočekivano prvaku uzeli bod. U sudaru novaka u ligi Ljubinje je do četvrtog kola vodećoj Gradini uspjelo u gostima uzeti bod. Utakmica je bila burna i puna preokreta, poveli su gosti poslije dramatičnog prvog seta 25:27, potom su domaći preokrenuli poslije 25:21 i 25:19, da bi Ljubinje u opet dramatičnom 5. setu 25:27 izjednačilo, međutim, u petom setu domaći su sigurniji i poslije 15:9 spriječili iznenađenje. U petom susretu četvrtog kola Jedinstvo je protiv slabašnog Ilijaša stiglo do uvjerljivih 3:0. Rezultati 4. kola odbojkaša, Domaljevac – Gacko 0:3, Kakanj – Radnik 3:2, Gradina – Ljubinje 3:2, Mladost – Borac 3:2 i Jedinstvo – Ilijaš 3:0. Poredak, Mladost 11, Gradina 11, Kakanj 10, Jedinstvo 10, Radnik 9, Borac 4, Gacko 3, Ljubinje 2, Ilijaš 0, Domaljevac 0 bodova.