izbornik bih

Barbarez najavio veliku zabavu: 'Dobio sam ​​videozapise iz Mostar. Nadam se da će sačuvati snage '

Foto: Kirby Lee/REUTERS
Barbarez najavio veliku zabavu: 'Dobio sam ​​videozapise iz Mostar. Nadam se da će sačuvati snage '
25.06.2026.
u 08:24
"Fantastično je imati 30.000 ljudi na stadionu. Mislim da sam najsretnija osoba što sam na ovoj pozornici i predstavljam svoju zemlju“, rekao je izbornik
Pogledaj originalni članak

Izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Sergej Barbarez održao je konferenciju za novinare nakon pobjede nad Katarom. Barbaraz je rekao da nije sve bilo savršeno i da Zmajevi nisu ni na koji način došli na Svjetsko prvenstvo kao favoriti.

"Ne kažem bez razloga da je ovo Svjetsko prvenstvo i da je nasuprot vas netko s kvalitetom. Ne znam u kojem filmu imamo šanse dominirati. Došli smo kao čisti autsajderi kako bismo pokušali napraviti nešto veliko i uspjeli smo. Uvijek postoje stvari koje nisu onakve kakve smo očekivali. Savršen dvoboj i pobijedili bismo s četiri ili pet poena razlike, ali u svakom slučaju je odlično", rekao je Barbarez na početku konferencije za novinare.

Upitan je i o Alajbegoviću. Kaže da je želio tempirati trenutak kada će mu dati pravu priliku jer je mlad igrač.

„Kada imate golobradog 18-godišnjeg, maloljetnog momka kada je počeo igrati, možete vidjeti njegov potencijal. Najteže je kontrolirati takvog momka. Dati mu pravi trenutak za igru, a on ga je čekao. Veliki je teret za takvog momka kontrolirati sve to, ali zato sam ovdje. Pokušavamo sve s njim napraviti na vrijeme, osloboditi ga pritiska. Uvjeren sam da ova reprezentacija tek počinje i da će sljedeća prvenstva biti njihova“, dodao je bh. izbornik, piše Klix.ba.

Osvrnuo se na navijače iz BIH, kojih je 30.000 stiglo na Lumen Field u Seattleu kako bi bodrili momčad.

„Postoji ona, 'mali smo, ali nas je puno'. Mislim da naša dijaspora ima više stanovnika nego naša zemlja. Žele kontakt sa svojom domovinom i sportom, vidim da im je to od velike važnosti. Fantastično je imati 30.000 ljudi na stadionu. Mislim da sam najsretnija osoba što sam na ovoj pozornici i predstavljam svoju zemlju“, dodao je, a zatim se malo osvrnuo na sve i najavio veliku zabavu kada se Zmajevi vrate kući.

„Džeko uvijek igra istu ulogu. Nema puno filozofije i on je naš najveći igrač. I dalje plijeni pažnju protivničkih momčadi. Bilo je puno želje, volje u igri. Napisati povijesni rezultat. Nikada se nismo plasirali u nokaut fazu. Ja, kao izbornik, želim da to izgleda puno bolje. Ponekad imam neke reakcije, ali uvijek želim da to bude motiv. Počeo sam dobivati ​​videozapise iz Mostara, jer tamo je moj raj. Nažalost, nismo dolje s njima, ali se nadamo da će sačuvati malo snage za zabavu kada se vratimo. Barem sedam dana“, rekao je Barbarez.

Ako se ne dogodi nešto šokantno, Zmajevi će u noći 2. srpnja u 2 sata po našem vremenu igrati u osmini finala Svjetskog prvenstva protiv SAD-a.

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.