tenis

ATP Pariz: Karlović u drugom kolu, čeka ga Čilić

01.11.2016.
u 21:34

Hrvatski tenisač 37-godišnji Ivo Karlović plasirao se u drugo kolo ATP turnira iz Masters 1000 serije u Parizu nakon što je u utorak pobijedio srpskog kvalifikanta Dušana Lajovića sa 7-6 (4), 7-6 (5) nakon sat i 41 minute igre.

U prvom setu obojica su čvrsto držali servise, a jedine dvije break prilike imao je Lajović u šestom gemu, ali Karlović se je izvukao. Na kraju je set završio u tie-breaku, a hrvatski tenisač je bio koncentriraniji i dobio je set.

U drugom setu slična situacija, opet samo dvije break lopte, a obje je imao Karlović, u drugom i osmom gemu, ali nije ih realizirao. Zbog toga je ponovno odlučivao tie-break, i opet je hrvatski igrač izašao kao pobjednik, te se je plasirao u drugo kolo.

Bio je to njihov šesti međusobni dvoboj, treći ove godine, a sve ih je dobio Karlović.

U sljedećem kolu Karlović ide na Marina Čilića, koji je kao 9. nositelj bio slobodan u prvom kolu. Protiv Čilića ima omjer 2-2, a ove godine dobio ga je u Torontu.