LIGA PRVAKA

Atletico srušio Barcelonu i nosi veliku prednost u Madrid

Foto: NACHO DOCE/REUTERS
Atletico srušio Barcelonu i nosi veliku prednost u Madrid
08.04.2026.
u 23:03
Atletico je krajem prvog dijela došao do igrača više, a sve je iskoristio za veliku pobjedu od 2-0.
Pogledaj originalni članak

Veliki su korak prema polufinalu Lige prvaka u prvim četvrtfinalnim susretima napravili nogometaši Atletica i PSG-a, Madriđani su s 2-0 slavili kod Barcelone, dok su Parižani na domaćem terenu svladali Liverpool 2-0.

Barcelona i Atletico su ove srijede odigrali već petu međusobnu utakmicu koja je, kao i sve prethodne, bila itekako uzbudljiva i napeta. Atletico je krajem prvog dijela došao do igrača više, a sve je iskoristio za veliku pobjedu od 2-0.

Barcelona je žestoko otvorila utakmicu, a u uvodne četiri minute dvije odlične šanse je imao Rashford. U oba slučaja dobro je reagirao golman Atletica Musso, Argentinac koji mijenja ozlijeđenog Jana Oblaka. Atletico je potom uzvratio prilikom Alvareza, a u 17. minuti zatresla se mreža madridskog sastava. Nakon vrlo lijepe akcije zabio je Rashford, ali je pogodak poništen zbog zaleđa u kojem se našao Lamine Yamal.

Premda je Barcelona nastavila pritiskati, vladati posjedom i napadati, bitno se smanjio broj pravih prilika. Atletico je na pravi način otupio Barcelonin napad te uz poneki bljesak Yamala ili Rashforda ništa posebno nije domaćin pokazivao. U 44. minuti se dogodio iznimno važan trenutak ovog prvog susreta

U naletu prema domaćim vratima bio je Simeone, a kao posljednji čovjek ga je na 20 metara srušio Cubarsi. U prvi trenutak je sudac Kovacs pokazao stoperu Barcelone žuti karton, ali je nakon pregledane snimke iz džepa izvadio crveni. Iz tog slobodnog udarca je Atletico i poveo, a maestralno je opalio Alvarez za 1-0 Atletica.

Unatoč igraču manje od starta drugog poluvremena nasrnula je Barcelona i tražila izjednačenje. U 50. minuti je odličnu šansu imao Rashford, dok je minutu kasnije engleski igrač iz slobodnog udarca naciljao gredu.

Premda je imao igračku prednost Atletico je odlučio čuvati gol prednosti i braniti se te strpljivo čekati svoju šansu koju je dočekao u 70. minuti. Ruggeri je ubacio pred domaća vrata gdje se najbolje snašao Norvežanin Sorloth i zabio za 2-0.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.