Sarajevo slavilo na Koševu protiv Levskog

27.07.2012.
u 09:49
Dvanaesta minuta bila je presudna za vodstvo Sarajeva

U uzvratnoj utakmici drugog pretkola Europske lige sinoć je na stadionu Asim Ferhatović Hase slavila ekipa Sarajeva s fantastičnih 3:1. Dvanaesta minuta bila je presudna za vodstvo Sarajeva. Junak utakmice Sajid Husejinović je bio strijelac. Samo dvije minute kasnije Sarajevo je povisilo prednost na 2:0, a strijelac ovog pogotka bio je Suljić. Sjajnu igru bordo tima na Koševu prekinuo je rumunjski sudac veoma diskutabilnom odlukom nakon što je Tatomirović oborio Ivanova. Levski je iz jedanaesterca u 32. minuti postigao pogodak, a rezultat je bio 2:1.

Strijelac za bugarski tim je bio De Carvalho. Nastavak utakmice donio je ofenzivnu igru Sarajeva koje je krenulo na sve ili ništa. U 56. minuti Husejinović je promašio stopostotnu priliku, no već nekoliko minuta kasnije se iskupio za to, točnije u 62. minuti postigao je svoj drugi pogodak na utakmici za uvjerljivo vodstvo Sarajeva od 3:1. Iako je odavno sve bilo spremno za slavlje na Koševu, igrači Sarajeva nisu posustajali. Još nekoliko puta su zaprijetili golu tima iz Sofije, ali se utakmica završila sa 3:1. Valja napomenuti i to da su navijači bordo tima sinoć pružili fantastičnu podršku svojim igračima.