Martić i Karlović ispali u prvom kolu Australian Opena

14.01.2013.
u 08:33
Od Dućanke je bila bolja Japanka Doi, a Diva sa Šalate izbacio je Amerikanac Smyczek

Hrvatska tenisačica Petra Martić (62. na WTA listi) oprostila se od Australian Opena u prvom kolu. Bolja od nje bila je Japanka Misaki Doi sa 6:3, 6:4, inače 92. igračica svijeta.

Doi je od Martić bila puno bolja u svim segmentima igre, osvojila je 73 posto poena na prvom servisu i 41 na drugom, a Martić 62 i 29 posto. Ostvarila je šest od osam breakova, a Martić tri od pet. Japanka je imala dvije dvostruke greške na servisu, a 22-godišnja Dućanka šest grešaka.

Treeba napomenuti kako je Petra kod rezultata 3:2 u drugom setu zatražila medicinski time-out te je imala tretman na desnoj nozi i do kraja meča nosila zavoj na natkoljenici.

Japanku u drugom kolu čeka Marija Šarapova.

Ivo Karlović oprostio se porazom u tri seta od Amerikanca Smyczeka. Bilo je 6:4, 6:2, i 7:5 za njegovog protivnika.