Kiks na samom početku: Dinamo izgubio od Černomoreca!

Dinamo Černomorec (1)
19.09.2013.
u 20:54
Modri su u vodstvo došli preko Fernandesa u 43. minuti, ali Černomorec je pogocima Antonova u 61. i Djedjea u 65. okrenuo susret.
Pogledaj originalni članak

Dinamo je loše krenuo u Europsku ligu, iako je poveo protiv Černomoreca, Ukrajinci su preokrenuli u drugom dijelu i zasluženo odnijeli puni plijen.

Dinamo je igrao dobro u prvom poluvremenu, no ne i posebno učinkovito. Naime, bio je bolji, pritiskao je Ukrajince koji su rijetko prelazili sredinu terena. No, plavi nisu konkretno prijetili. Tek je Marcelo Brozović dvaput okušao svoj udarac, jednom preko vrata, a drugi je put vratar loptu odbio preko prečke. Bilo je još nekih pokušaja preko Čopa, ali slabih i neopasnih za gostujućeg vratara.

Nešto slično su plavi igrali u prvom poluvremenu protiv Austrije u Zagrebu te protiv Hajduka u Splitu, no sad su ipak bili malo čvršći, življi.

I kad se činilo da će se na odmor sa 0:0, Dinamo je zabio gol. Ivo Pinto čudesno je, lukavo presjekao jednu loptu ukrajinskoj momčadi i odigrao za Fernandesa. Čileanac je ispremiješao obranu Černomoreca, došao pred vratara koji je njegov udarac obranio. Srećom, Fernandes je sjedeći na travi odbijenu loptu uspio poslati u mrežu.

Nastavak je donio dramu pred vratima Zelenike koji se, eto, opet vratio među vratnice. Imali su Ukrajinci nekoliko velikih prilika, lopta se šetala po petercu plavih, Dja Djedje je pogodio i prečku. I bilo je jasno da plavi moraju primiti gol. To se brzo i dogodilo, Sito Riera koji je ušao u 46. minuti napravio je pravi nered, okrenuo cijelu utakmicu i na kraju asistirao Antonovu koji je zabio za 1:1.

I nakon toga plavi se nisu uspjeli posložiti, jednostavno su se raspali u tom trenutku, Černomorec je i dalje napadao i samo tri minute poslije zabio za vodstvo. Uz to im je stvorio više šansi u prvih 15 minuta utakmice nego Dinamo cijelu utakmicu.

I po tome se vidi koliko je Črnomerec ozbiljan suparnik, klub koji igra u jakoj ligi. Nije gubio glavu nakon što je gubio, znao je pritisnuti gas i za to je imao i znanja i moći. Za razliku od Dinama koji to nema. Plavi su doduše imali prilika za izjednačenje preko Fernandesa, ali ovaj put Čileanac nije uspio zabiti, pa je Čop namjestio „zicer“ Beqiraju, ali je ovaj loše zahvatio loptu.

U sljedećem kolu Dinamo gostuje kod Ludogoreca u Sofiji.