Ivan Dodig predao meč prvoga kola Portugalcu Fredericu Gilu

17.01.2012.
u 09:19
Čast hrvatskog tenisa na prvom Grand Slamu sezone ostao je braniti samo Ivo Karlović.

Naime, u meču prvoga kola Australian Opena Ivan Dodig predao je meč Portugalcu Fredericu Gilu pri rezultatu 6:2, 1:6, 1:6, 1:4. U dva sata i jednu minutu igre Gil je, izuzev prvoga seta, bio dominantniji i precizniji. Naš je tenisač, naime, ubacio svega 51 posto prvoga servisa, dok je Gil imao visokih 72 posto. Također, Dodig je imao četiri dvostruke servis pogreške, a Portugalac ni jednu. Dodig je osvojio i neuobičajeno malo poena na svom drugom servisu - svega 26 posto (10 od 39), a Gil je imao 64 posto u toj kategoriji (14 od 22).

Imao je hrvatski tenisač niz prilika za oduzimanje servisa, ali iskoristio je samo tri od 14, dok je Gil od 12 šansi, čak osam pretočio u break.