Ukrajinsko prvenstvo

Eduardo postigao prvi pogodak za Šahtar ove sezone

11.11.2012.
u 15:11
Srna je strašno opalio volej, vratar je izbio loptu, a Dudu sjajnim refleksom glavom zabio gol

Nogometaši Šahtara u 15. kolu ukrajinskog prvenstva vode u gostima kod gradskog rivala Metalurga iz Donjecka s 1:0 (utakmica je počela u 15 sati). Strijelac je bio Eduardo da Silva, što mu je prvi prvenstveni pogodak za rudare ove sezone! Tako je opravdao povjerenje trenera Mircee Lucescua što mu je dao da igra od početka.

Minutu nakon što je promašio vrlo dobru priliku, Dudu je odličnim refleksom glavom u mrežu pospremio odbijenu loptu koju je Metalurgov vratar izbio nakon odličnog voleja Darija Srne.

U 23. minuti Hkhitaryan je povisio na 2:0, to mu je 15. gol ove sezone. A prije današnjeg gola nije zabio pet utakmica...

Zanimljivo je da na Šahtarovim vratima nije Pjatov, krivac za dva pogotka Chelsea u srijedu u Ligi prvaka u porazu 3:2 u Londonu.