Milosav Vesković

Član zloglasne grupe Pink Panther priznao krivnju za pljačke u BiH

Foto
Član zloglasne grupe Pink Panther priznao krivnju za pljačke u BiH
26.09.2019.
u 11:43
Sukladno sporazumu, za optuženog je predloženo izricanje kazne zatvora u trajanju od osam  godina, kao i oduzimanje nezakonite imovinske koristi stečene izvršenjem kaznenog djela.
Pogledaj originalni članak

Optuženi Milosav Vesković, rođen 1978. godine u Kolašinu, državljanin Crne Gore i Srbije, u prisutnosti odvjetnika, u cijelosti je sporazumno priznao krivnju za kaznena djela organiziranog kriminala i razbojništva, počinjena tijekom 2005. godine.

Sukladno sporazumu, za optuženog je predloženo izricanje kazne zatvora u trajanju od osam  godina, kao i oduzimanje nezakonite imovinske koristi stečene izvršenjem kaznenog djela.

Optuženi Vesković, tereti se za kaznena djela koja su procesuirana u okviru predmeta kodnog naziva “Lutka” u Tužiteljstvu BiH i Sudu BiH, a postupak protiv njega je izdvojen jer je više godina bio nedostupan pravosudnim institucijama BiH.

On se tereti da je u dva navrata, s drugim pripadnicima organizirane kriminalne grupe, sudjelovao u pljački prebacivanja novca Pavlović International banke, koja je počinjena između Han Pijeska i Sokoca, kao i pokušaju pljačke prebacivanja novca Nove banke AD Bijeljina, na području Istočnog Sarajeva.

Predložena kazna u skladu je sa ulogom optuženog u izvršenju kaznenih djela.

Sporazum je proslijeđen Sudu BiH, priopćeno je iz Tužiteljstva BiH. 

Mediji su već pisali kako je Vesković član zloglasne kriminalne grupe “Pink Panther”.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.