Borilački sport

Uspjeh hercegovačkih karataša na prvenstvu Hrvatske

07.12.2016.
u 07:32

Sudjelujući na prvenstvu Hrvatske u karateu, koje je proteklog vikenda održano u Zagrebu, poznati broćanski karataš Ivan Martinac, inače član Karate kluba Hercegovina Zagreb, osvojio je 1. mjesto i laskavi naslov prvaka u kategoriji mlađih seniora do 75 kg. Zahvaljujući tom uspjehu, talentirani čitlučki karataš Ivan Matrinac stekao je pravo nastupa za reprezentaciju Hrvatske na EP-u, koje će se u veljači održati u Sofiji (Bugarska). Članovi KK Hercegovina iz Čitluka na prvenstvu Hrvatske izborili su četiri finala. Naime, u kategoriji mlađih seniorki do 68 kg u finalu su nastupile članice KK Hercegovina Čitluk Irena Prga i Kristina Zovko. U tom klupskom finalu Prga je bila bolja i obranila prošlogodišnji naslov prvakinje Hrvatske. Srebrne medalje na prvenstvu Hrvatske osvojili su i kadet Ivan Pehar i mlađi senior Nikola Musa te junior Martin Musa, dok se juniorka Božana zadovoljila 3. mjestom. Članovi KK Široki Brijeg zabilježili su značajne rezultate. Ivan Kvesić je postao prvak u kategoriji mlađi seniori, Goran Hrkać brončani u istoj kategoriji. Petra Zeljko je osvojila srebro u kategoriji kadetkinje -54 kg. Ekipu je vodio novi trener Marin Hrkać.