košarka

Student nakon Kupa BiH slavio protiv Gruda i u prvenstvu Herceg Bosne

13.12.2016.
u 10:00

U derbiju 8. kola hercegbosanske košarkaške lige Student je na svom parketu bio bolji od Gruda, što je Mostarcima peta prvenstvena pobjeda, a Gruđanima drugi poraz. Nakon prvoga poluvremena Gruđani su bili bolji i imali prednost od tri poena. No, u nastavku su posustali, a osobito u posljednjoj dionici, što su domaćini iskoristili i zasluženo pobijedili. U sastavu Domagoja Kujundžića isticali su se Marković, Prskalo i Širić, a kod Gruđana Galić i Šušak. U proteklih desetak dana Studentu se nakon pobjede u Kupu nasmiješila i druga pobjeda nad Gruđanima. Momčad Posušja slavila je i u Busovači premda su se domaći igrači dobro držali tijekom većeg dijela susreta. Tek u posljednjoj četvrtini posuška momčad slomila je otpor Busovače koja u proteklih osam kola još nije osjetila slast pobjede. U sastavu Posušja Begić je ubacio 28 poena, A. Ramljak 22 poena, Đerek i Leko po 16. A kod Busovače odskakali su Ćišić i Hodžić. Košarkaši Tomislava nastavljaju svoj uspješan niz. Slavili su pomalo neočekivano u Čapljini i postigli petu pobjedu u nizu. Za pobjedu Tomislavgrađana najzaslužniji su Baković koji je ubacio 31 poen i imao sedam skokova i osam asistencija te Radoš koji je dodao 18 poena uz 12 skokova. U domaćem sastavu sve se vrtjelo oko Jelčića, Kuzmana, Šafre i Jerkića. Novi Travnik je pobijedio Vitez i stigao do treće prvenstvene pobjede. U sastavu Novotravničana isticali su se Topalović s 25 poena, 11 skokova i sedam asistencija, Mameledžija je dodao 22, Kopčić 13, a kod Vitežana usamljeno su djelovali Smajlović s 26 ubačenih poena i 10 skokova, Rajić s 23 poena i Đozić sa 16 postignutih koševa. Rezultati 8. kola: Student – Grude 85:71, Busovača – Posušje 83:93, Čapljina – Tomislav 70:76, Brotnjo – Zrinjski II 60:87, Novi Travnik – Vitez 82:75. Poredak: Posušje 7-1, Student 6-1, Tomislav 5-3, Grude 5-2, Široki 5-1, Čapljina 4-3, Novi Travnik 3-4, Zrinjski II 2-6, Vitez i Brotnjo 1-6, Busovača 0-6.•