Zrinjski pobijedio s 5:0 i nanio Igmanu najteži premijerligaški poraz

HŠK Zrinjski
25.02.2024.
u 17:05

Sve je u Mostaru riješeno u prvom poluvremenu i to u rasponu od samo devet minuta kada je Zrinjski postigao čak četiri gola, piše Faktor.

Nogometaši Zrinjskog pobjedom protiv Igmana smanjili su razliku za vodećim Borcem, a ujedno povećali razliku nad prvim pratiteljima - Veležom i Sarajevom.

Zrinjski je danas Pod Bijelim brijegom svladao goste iz Konjica rezultatom 5:0 i nanio Igmanu najteži premijerligaški poraz.

Najteži poraz u elitnom rangu bh. nogometa Igmanu je prethodno nanijela Sloboda. U studenome 2022. bilo je 5:1.

Zrinjski je poveo u 29. minuti pogotkom Kiša.

U 32. minuti je Tičinović uduplao prednost aktualnog prvaka BiH, a u 36. minuti Bilbija je s 11 metara pogodio za 3:0.

Četvrti pogodak na meču postigao je Malekinušić u 38. minuti.

Mreža Igmana zatresla se ponovo u 78. minuti. Peti strijelac na meču bio je Barišić.

Zrinjski će sredinom tjedna imati obvezu u Kupu BiH. Mostarce u prvoj četvrtfinalnoj utakmici čeka gostovanje u Bihaću kod Jedinstva, a u narednom premijerligaškom kolu Mostarci gostuju kod Sloge u Modriči.

Igman je eliminiran iz Kupa BiH, a narednu utakmicu tim Edisa Mulalića igra na domaćem terenu protiv Širokog Brijega.

Danas je Posušje u Tuzli svladalo Tuzla City rezultatom 1:0, dok je utakmica Širokog i Želje prolongirana za 24 sata zbog potopljenog travnjaka na stadionu Bare u Čitluku.

U subotu je Zvijezda 09 svladala Sarajevo 1:0, dok su u derbiju kola Velež i Borac osvojili po bod (0:0).

U petak je Sloga u Gabeli savladala GOŠK rezultatom 4:2.