MZ Čitluk

Gradnići su bili najuvjerljiviji

13.07.2016.
u 09:00

Nakon stanke je na ŠC Jakerovac u Krehin Gracu nastavljeno natjecanje u ovogodišnjoj Malonogometnoj ligi MZ općine Čitluk. Unatoč vrućoj i sparnoj noći, na spomenutom ŠRC okupilo se oko 1000 posjetitelja, a oni su imali priliku diviti se vrsnim strijelcima koji se postigli čak 18 lijepih pogodaka, ali i sladiti se pićima i specijalitetima s roštilja koje im je do kasno u noć pripremao i nudio popularni Matiša Pehar. Iako je prvi susret između momčadi Vionice i Gradnića, kojeg je zbog vrućine pratilo nešto manje, počeo taktičkim odmjeravanjem snaga, Gradnići su svojom brzom i kvalitetnom igrom počeli dominirati na terenu i već u 4. minuti pogotkom Gorana Pehara došli u vodstvo od 1:0. Nikola Pehar u 16. minuti povećali su prednost na 2:0. Dobra igra Gradnića uslijedila je i u drugom poluvremenu što je rezultiralo 6:0 pobjedom. Dok se očekivala druga utakmica između gostujuće momčadi Bijakovića i domaće ekipe Krehin Graca, tribine ŠRC Jakerovac popunile su se vatrenim navijačima obje momčadi. Taj susret bio je prava poslastica za gledatelje jer su obje momčadi prikazale vrhunsku kvalitetu igre. Već u prvoj minuti Silvio Dujmović je preciznim pogotkom doveo Krehin Gradac u prednost od 1:0. Sve je nakon toga išlo u korist te momčadi. Marko Filipović je u 37. minuti pogodio za konačnih 6:1 za K. Gradac. I treći susret između dviju snažnih momčadi Biletića i Dobrog Sela očekivano je bio izuzetno kvalitetan i zanimljiv. Neuhvatljivi igrač Biletića Antonio Prusina koji je lijepim pogotkom donio vodstvo od 1:0. Na 2:0 za Biletiće povećao je Roberto Bevanda. Iako su igrači Dobrog Sela dobrom igrom pokušavali smanjiti rezultat, to im je uspjelo u 19. kada je zabio Josip Miloš. No, već u 21. minuti Antonio Prusina je svojim drugim pogotkom povećao prednost Biletica na 3:1. Minutu kasnije Josip Pehar uspio je smanjiti rezultat na 3:2. Do kraj više nije bilo pogodaka.•