mladost

Širokobriježani novi drugoligaši Juga

31.05.2016.
u 09:00

Nedavni poraz protiv Šatora na Blatu nije omeo nogometaše širokobriješke Mladosti u ostvarenju cilja – osvajanja naslova prvaka u Međužupanijskoj ligi Županije Zapadnohercegovačke i Hercegbosanske županije i plasmanu u viši stupanj natjecanja – Drugu ligu Federacije BiH, skupina Jug. Naime, Mladost je u posljednjem kolu gostovala u Prisoju kod Bužana i ostvarila više nego potrebitu pobjedu - 7:0, te zadržala bod prednosti ispred Šatora, koji je svladao Junak 3:2, iako su gosti iz Srđevića imali 2:0 vodstvo. Širokobriježani su već do poluvremena poveli 4:0 pogocima Jadranka Sabljića, Marka Tole, Davida Galića i Josipa Bošnjaka. U drugom su poluvremenu po pogodak postigla trojica igrača s klupe – Hrvoje Galić, Ante Marić i Josip Crnjac. Mladost je već u prvoj natjecateljskoj sezoni ostvarila značajan uspjeh, osvojila prvo mjesto i izborila viši, puno zahtjevniji stupanj natjecanja. U klubu su uvjereni kako će zadržati početni entuzijazam i nastaviti s uspjesima, ne samo kada su u pitanju rezultati seniorske momčadi, nego još više u radu s mladima. Ističu da im je sljedeći cilj utemeljenje omladinske momčadi, što je ustvari bio primarni cilj i na početku rada kluba. •