'Los Angeles Lakers' Kobe Bryant reacts during their loss to the San Antonio Spurs during their NBA basketball game in Los Angeles November 13, 2012. REUTERS/Lucy Nicholson (UNITED STATES - Tags: SPO
Reuters/Pixsell
16.03.2013.
u 09:51

Miami je upiso 21. pobjedu za redom te im nedostaje još jedna da se izjednače sa Rocketsima na drugom mjestu uzastopnih pobjeda svih vremena

Košarkaši Miamija na gostovanju kod Milwaukee Bucksa upisali su 21. uzastopnu pobjedu - bilo je 107:94. LeBron James i Chris Bosh ubacili su po 28 koševa, s tim da je "King James" dodao deset skokova i sedam asistencija. U povijesti NBA-a samo su još dvije momčadi upisale više pobjeda za redom u istoj sezoni - LA Lakersi 33 u sezoni 1971./1972. te Houston Rocketsi 22 pobjede sezonu ranije.
I Denver Nuggetsi zadržali su pobjednički niz i upisali 11. slavlje za redom. U svom Pepsi centru pobijedili su Memphis sa 87:70 predvođeni Kostom Kofusom sa 18 koševa i 16 skokova, dok je Danilo Gallinari ubacio 15 koševa.
Zabijali su zato Dwight Howard - 20 koševa i 12 skokova te Metta World Peace - 19 koševa, Steve Blake ubacio je 18, Antawn Jamison 17, a Steve Nash 15 koševa.
Rezultati:
Toronto - Charlotte 92:78 (Gay 28k, Johnson 12k, 21s / Henderson 22k)
Washington - New Orleans 96-87 (Wall 29k, 9a / Gordon 20k)
Indiana - LA Lakers 93:99 (Hill 27k / Howard 20k, 12s. World Peace 19k)
Atlanta - Phoenix 107:94 (Smith 17k, 11s, Horford 16k, 11s / Dragič 21k, 8a)
Houston - Minnesota 108:100 (Harden 37k, 7s, 8a, Lin 24k, 8a / Williams 19k)
Oklahoma City - Orlando 117:104 (Durant 26k, 9s, Westbrook 23k / Nelson 26k, 7a)
Dallas - Cleveland 96:86 (Beaubois 18k, Nowitzki 13k, 11s / Waiters 21k)
Milwaukee - Miami 94:107 (Ilyasova 26k, 17s / James 28k, 10s, 7a, Bosh 28k, 7s)
Denver - Memphis 87:80 (Koufos 18k, 16s, Gallinari 15k / Randolph 18k, 18s)
Golden State - Chicago 95:113 (Jack 20k / Deng 23k, Boozer 21k, 9s)

Lakersi su pobijedili na gostovanju kod Indiana Pacersa sa 99:93, a neočekivano je utakmicu započeo ozlijeđeni Kobe Bryant, ali ju nije mogao završiti. Odigrao je 12 minuta bez da je postigao koš, a to mu se zadnji put dogodilo 2004. godine kada je u Seattleu odigrao jednu minutu. Ovo mu je bila ukupno 15. utakmica u karijeri da nije zabio. Podsjetimo, prije dva dana u utakmici kod Atlante Bryant je ozlijedio lijevi gležanj.

Rezultati:

Toronto - Charlotte 92:78 (Gay 28k, Johnson 12k, 21s / Henderson 22k)Washington - New Orleans 96-87 (Wall 29k, 9a / Gordon 20k)