odbojka

Brčanke stopostotne, Domaljevac opet igrao pet setova i peti put izgubio 2:3

27.12.2016.
u 08:00

U ženskom odbojkaškom prvenstvu BiH brčansko Bimal Jedinstvo ostaje sigurna konstanta. Laganom domaćom pobjedom protiv Slobode Tuzlanke su u tri seta osvojile mizernih 25 (!) poena i nastavile pohod prema jedanaestoj tituli prvaka.

Neočekivano

Posve neočekivano dobile su novog pratitelja, ranijih sezona u toj su se poziciji mijenjale Gradačanke i Gačanke, a sada su njihov pad iskoristile Banjolučanke koje su stigle do druge pozicije i pravo su osvježenje u prvenstvu. U 11. kolu Banja Luka Volej slavio je u Derventi. Ugodno je iznenadila Modriča koja je svladala susjede iz Gradačca koje ove sezone nisu ni sjena ekipe iz desetak prethodnih. Gačanke su došle do bodova u Bijeljini, baš kao i Višegrađanke u Goraždu, gdje se vodila velika borba. Bio je to pravi maraton u kojem su ekipe osvojile čak 233 poena, od toga domaće 112, a gošće 121. Nakon četiri seta odlučena na razliku, gošće su bile svježije u petom i stigle do nove pobjede.

Rezultati 11. kola: Bimal Jedinstvo – Sloboda 3:0, Goražde – HE na Drini 2:3, Radnik – Gacko 2:3, Derventa – Banja Luka Volej 0:3, Modriča – Kula Gradačac 3:1. Poredak: Bimal Jedinstvo, 29(10), Banja Luka Volej 29, Gacko 27, HE na Drini 17(10), Kula Gradačac 15, Modriča 12, Sloboda 13, Radnik 8, Goražde 6, Derventa 3 boda. Odgođena utakmica HE na Drini – Jedinstvo igrat će se 28. prosinca, a ligaški dio prvenstva nastavlja se 20./21. siječnja 2017. godine.

Ruše rekorde

Odbojkaši Domaljevaca nastavljaju rušiti rekorde kada je zanimljivost njihovih utakmica u pitanju. U 11 utakmica prvog dijela sezone po sedmi put su igrali pet setova, a već peti put izgubili, 2:3! Ovoga puta uslijedio je poraz od Gradine, povratnika u ligu, koji se svakako nije očekivao. Naime, pobjedom je momčad Zlatka Ivića mogla zasjesti na četvrtu poziciju, ali je ovako pokvarila dojam o uspješnoj jeseni, tijekom koje je prvi put stigla do pokala pobjednika federalnog kupa. Domaći su krenuli silovito, prvi set su dobili bez većih problema, 25:20, drugi još uvjerljivije - 25:16, a onda stali pa su im gosti u trećem uzvratili istom mjerom, 16:25. Četvrti set bio je prilika za Domaljevac da osvoji zlatne bodove, međutim, gosti su ponovno bili bolji u završnici - 22:25. Peti set je posebna priča i za ljubitelje odbojke slabog srca nije bio preporučljiv za gledati, trajao je pravu vječnost pri čemu su gosti ponovno bili umješniji - 22:24! Što reći poslije poraza od Maglića, i drugi novak u društvu najboljih iz Grebnica je odnio dva boda i tako pomutio dojam o ipak dobroj jeseni u cjelini. Pet setova igralo se i u derbiju između Gacka i Mladosti, domaći su poveli 2:0, a gosti preokrenuli na 2:3. Važne bodove “istesao” je Maglić. Rezultati 11. kola, Domaljevac – Gradina-Herceg 2:3, Bosna – Borac 3:1, Kakanj – Radnik 3:1, Gacko – Mladost 2:3, Maglić – Jedinstvo 3:0. Poredak: Mladost 30, Kakanj 28, Radnik 19, Gacko 16, Domaljevac 16, Borac 13, Gradina-Herceg 13, Jedinstvo 11, Bosna (S) 11, Maglić 10 bodova. Prvenstvo se nastavlja 20./21. siječnja 2017.•