Borussia 'demolirala' HSV: U Dortmundu slavila 6:2!

Reuters/Pixsell
14.09.2013.
u 21:18

Borussia je sada vodeća u prvenstvu s 15 bodova, dva više od Bayerna

Furiozna Borussia Dortmund sa 6:2 'pregazila' je HSV u 5. kolu njemačkog prvenstva. Golijada je počela u 19. minuti pogotkom Aubameyanga, a već četiri minute kasnije bilo je 2:0 nakon što je na asistenciju Lewandowskog zabio Mkitarjan.

Uslijedio je povratak u utakmicu gostiju iz Hamburga koji u 27. preko Lama te u 50. pogotkom Westermanna izjednačuju na 2:2.

Veselje nije dugo trajalo, Kloppova momčad počela je bušiti protivničku mrežu - u 65. drugi pogodak zabija Aubameyang, u 73. prvi pogodak i Lewandowski, u 75. strijelac je Reus, a u 82. Lewandowski postiže hat-trick.

Poredak: 1. Borussia D. 15, 2. Bayern 13, 3. Bayer 12, 4. Hannover 9, 5. Mainz 9, 6. Augsburg 9, 7. Hertha 7, 8. Schalke 7, 9. Borussia M. 6, 10. Stuttgart 6...