Zrinjski pobijedio Tuzla City i plasirao se u polufinale Kupa BiH

1/4
04.03.2020.
u 18:33

Nogometaši Zrinjskog izborili su plasman u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine pošto su u Mostaru u okviru četvrtfinala svladali ekipu Tuzla Cityja rezultatom 2:1.

Zrinjski je poveo u 16. minuti kada je nakon ubačaja Miloša Filipovića s desne strane, Slobodan Jakovljević glavom matirao Nevresa Fejzića za 1:0, javlja Avaz.

Igrala se 63. minuta kada su gosti stigli do poravnanja rezultata. Vojo Ubiparip postigao je odličan gol iz slobodnog udarca za 1:1. Lopta je nakon udarca Ubiparipa u gol ušla od stativu, što daje još ljepši dojam pogotka.

Zrinjski je do novog pogotka došao u 81. minuti, kada je rezervist Ćorluka sjajno reagirao nakon odbijene lopte Fejzića, pobjegao čuvaru i postigao gol za 2:1 i prolazak "Plemića" u četvrtfinale najmasovnijeg natjecanja u BiH.