Treći poraz Veleža, remi Zvijezde i Mladosti

Nogomet
03.08.2019.
u 20:35

Nogometaši Čelika u Mostaru su pobijedili Velež sa 2:1, dok su Zvijezda 09 i Mladost u Ugljeviku podijelili bodove (1:1) u prvim susretima 3. kola BH Telecom Premijer lige BiH.

Nogometaši Veleža zabilježli su i treći poraz u novoj sezoni. Mostarci su poveli u 17. minuti, golom Brandaa iz penala. U drugom poluvremenu Čelik je preokrenuo rezultat za svega pet minuta igre. Prvo je u 48. minuti izjednačio Ermin Huseinbašić sjajnim udarcem sa 20-ak metara, a već u narednom napadu Vedran Vrhovac za Zeničane postiže vodeći pogodak, koji je na kraju odlučio pobjednika.

U susretu u Ugljeviku Zvijezda je povela u 32. minuti golom Ognjena Đelmića. Ovim pogotkom Đelmić se upisao u povijest bh. nogometa kao igrač koji je bio strijelac za čak devet različitih klubova u Premijer ligi.

Mladost je u nastavku bila aktivnija, a Mario Crnički je pogotkom u 64. minuti svom timu osigurao bod.