08.05.2021.
u 18:47

Veliki derbi u 29. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine u Mostaru igraju gradski rivali Zrinjski i Velež.

94' KRAJ

92' Puno sreće za Velež, Tičinović je pogodio vratnicu

90' Četiri minute nadoknade.

88' Dvostruka izmjena u ekipi Veleža. Zubanović mijenja Georgijevića, a Behram Vehabovića.

85' Sami je finiš susreta. Hoćemo li vidjeti pobjednika večeras?

81' Juranović je sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali još bolja intervencija Bogadanovića.

78' Žuti karton za Dudića.

76' Sjajna akcija Zrinjskog. Škrbić šutira snažno, ali ravno u Bogdanovića.

74' Osmić ide u igru umjesto Hasanovića.

71' Veležov igrač Cvijanović je zatresao mrežu, ali od gola neće biti ništa jer je prethodno Zvonić bio u zaleđu.

69' Sada žuti karton i za Bilbiju

68' Razigrani Bilbija prijeti i glavom sada, ali promjene rezultata nema. Lopta je imala neugodnu putanju, ali nije našla cilj

66' Žuti karton za Radovića.

64' Nova izmjena, umjesto Brandaa u igru ide Cvijanović u timu Veleža.

61' Novi šut Bilbije, lopta je bila u bloku

60' Velež uzvraća. Dugo je trajao napad, a okončao ga je Ćosić, doduše, nepreciznim udarcem preko gola.

58'  Sada i Trebotić prijeti ali visoko preko gola Veleža.

55' Gol Zrinjskog. Strijelac je Bilbija na asistenciju Juranovića

53' Dino Hasanović je zbog prigovora sucu požutio.

53' Zrinjski pritiska na početku drugog poluvremena. Međutim bez pravih prigoda.

50' Ubačaj Trebotića siguran je plijen za Bogdanovića. Golman Veleža bez problema hvata loptu.

48' Slobodan udarac za Zrinjski. Prilika za domaće da ugroze gol Veleža.

46' Radović je ušao umjesto Omara Pršeša kod Veleža.

46' Izmjena na početku drugog poluvremena kod domaćih. Tičinović umjesto Todorovića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA u Mostaru. Velež golom Vehabovića vodi sa 1:0.

45' Igra se jedan minut nadoknade

42' Gol, Velež je poveo sa 1:0, Nakon pogreške Bekića, lopta dolazi do Vehabovića koji je uputio neobranjiv udarac

39' Žuti karton za Bekića

37' Sada i Mašić šutira u vanjski dio mreže, nakon prekida. Zaista veliki pritisak Zrinjskog.

32' Kakva prigoda za Zrinjski! Trebotić je izveo jedan prekid, neko je tu loptu okrznuo u gužvi. Lopta je doslovno "šetala" po gol crti

31' Žuti karton za Zvonića koji je neoprezno faulirao Juranovića.

28' Prodor Ćosića pa šut daleko pored gola

22' Jako otvorena igra s obje strane

20' Vlež također prijeti, pored gola Zrinjskog je gađao Georgijević

18' Prigoda za Mašića ali je šutirao pokraj gola Veleža, Bolja opcija je bio Juranović koji se pred golom nalazio potpuno sam.

15' Velež se oslobađa pritiska Zrinjskog i težište igre prebacuje na sredinu terena.

11' Bogdanović hvata nezgodan šut koji je uputio Bekić.

8' Bilbija pravi prekršaj u napadu nakon udarca iz kuta Zrinjskog.

4' Velež je prvi zaprijetio preko Radovca koji sa otprilike nekih 20-ak metara upućuje šut izravno u golmana Zrinjskog.

1' Počela je utakmica!

Pravdu će na mostarskom derbiju dijeliti sudac Elvis Mujić iz Banovića.

Treneri Sergej Jakirović i Feđa Dudić odabrali su početne sastave, a oni izgledaju ovako.

Zrinjski: Varvodić, Ćorluka, Zlomislić, Todorović, Mašić, Bekić, Jakovljević, Trebotić, Magdić, Juranović, Bilbija.

Velež: Bogdanović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Georgijević, Brandao, Dario, Hasanović, Vehabović, Radovac.

Ove sezone Zrinjski i Velež odigrali su dva duela, a interesantno je svakao da su Plemići posljednji koji su u Premijer ligi pobijedili Rođene.

To se desilo 31. listopada prošle godine kada je bilo 3:1 u korist Zrinjskog. Od tog trenutka Velež je u 15 utakmica neporažen.

Velež je u prvom susretu ovih rivala u kolovozu prošle godine slavio sa 2:0.

Velež je trenutno treći na tabeli Premijer lige BiH i ima 52 boda, tri više od Zrinjskog koji se nalazi dvije pozicije niže.

Duel na stadionu Bijeli Brijeg donijet će dosta uzbuđenja jer se oba tima bore za Europu i ovaj meč bi mogao dosta toga odlučiti kada je plasman na ljestvici u pitanju