Zrinjski eurogolom Jankovića napravio ogroman korak ka play-offu Konferencijske lige

04.08.2022.
u 20:47

HŠK Zrinjski od 21 sat u Mostaru dočekuje kazahstanski Tobol u susretu 3. pretkola Konferencijske lige.

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su kazahstanski Tobol u Mostaru rezultatom 1:0 u prvom susretu 3. pretkola UEFA-ine Konferencijske lige te su napravili veliki korak ka plasmanu u play-off.

Bila je to tvrda utakmica u kojoj je aktualni prvak BiH u prvom poluvremenu imao više od igre, ali teško je stvarao prave prigode.

Mostarci su najviše opasnih napada izveli preko lijeve strane po kojoj je oridnirao Ćuže, ali u nekoliko navrata izostao je kvalitetan zadnji pas. S druge strane, defanzivno orijentirani gosti su bili najbliži golu u 45. minuti.

Deble se pored Barišića izborio za prostor, šutirao je, ali greda je spasila Zrinjski i na odmor se otišlo bez golova.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Zrinjski je ostao s igračem manje. Ćorluka je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Tobol je potom bio nešto ofanzivniji, ali na terenu se nije previše osjetilo kako imaju igrača više. Zrinjski je i dalje pokušavao doći do gola, a za takav pristup nagrađeni su u 76. minuti.

Janković je direktno iz kuta šutirao i na fenomenalan način postigao gol koji se ispostavio dovoljnim za veliku pobjedu plemića. Do kraja su gosti dobili crveni karton u 84. minuti kada je isključen Tomašević i obje ekipe su susret okončale s deset igrača.

Najbolju prigodu za izjednačenje Tobol je imao u 90. minuti kada je Žumašev izbio sam pred Čondrića, ali je golman Zrinjskog obranio. U sudačkoj nadoknadi Bilbija je glavom šutirao preko gola iz dobre pozicije i ostalo je 1:0.

Zrinjski za vikend neće igrati ligašku utakmicu protiv Sloge pa će odmorni za tjedan dana u Kazahstanu pokušati ostvariti povijesni uspjeh i plasirati se u play-off.

90' Utakmica je završena u Mostaru POBJEDAAAAAAA!

90' Zharynbetov je dobio žuti karton.

90' Šest minuta nadoknade. Žuti karton i za Mandića.

90' Čondrić na visini zadatka, Zhaksylykov je pokušao.

87' Mandić mijenja Jankovića.

84' 10 na 10 je sada! Izravan crveni karton za Tomaševića! Trebao je dobiti samo žuti karton za prekršaj, ali krenuo je prigovarati i pokazan mu je put u svlačionicu.

77' GOOOOOOOOOOL! Jankoviiiiiiić! Golčinu izravno iz kuta je postigao Niko Janković! Bravo majstore!

75' Izborio je Janković korner.

73' Bez većih uzbuđenja nakon starta drugog poluvremena.

65' Kod gostiju Vukadinović ulazi na teren umjesto Muzhikova.

61' Jukić, Maglica i Kamenar ulaze u igru umjesto Ćuže, Memije i Ilinkovića.

59' Ćorluka plače.

54' Drugi žuti karton za Ćorluku i ostaje s igračem manje Zrinjski. Evo problema

52' Udarac Amanovića, bez ikakvih problema za Čondrića koji je bio dobro postavljen.

48' Malyy dobija žuti karton.

46' Odmah sjajan napad Zrinjskog, izvrstan udarac Jankovića brani vratar, a Tičinović se danas pretplatio na promašivanje.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena u Mostaru.

45' Nesmotrenost Barišića umalo koristi Deble koji pogađa gredu, ipak Zrinjski treba biti zadovoljniji s 0:0.

45' Dvije minute nadoknade.

44' Bliži se kraj prvog dijela susreta u Mostaru, gosti mogu biti itekako zadovoljniji s ovih 0:0.

42' Ćorluka je požutio.

41' Janković je sjajno prošao i šutirao, no blokiran mu je udarac. Slijedi kontra Tobola, Ćorluka griješi, ali sve se dobro završilo.

40' Muzhikov je s distance uputio udarac visoko preko gola.

39' Udarac iz kuta za Tobol.

35' Bilbija u zaleđu, šteta.

34' Izvrstan prolazak Ćuže, ali šalje loptu iza leđa Tičinoviću koji je u tom momentu utrčavao. Mogao je vratiti i Bilbiji koji je bio negdje na jedanaestercu. Šteta.

32' Nemanja Bilbija pada u kaznenom prostoru pa dobija žuti karton za simuliranje.

31' Malyy je uputio udarac, a lopta je završilaizvan terena.

29' Šut Jankovića preko gola.

28' Tagybergen je dobio žuti karton.

26' Nastavljen je meč.

25' Pauza za osvježenje u iznimno vrućem Mostaru.

23' Pritisak Zrinjskog se nastavlja, Janković je sada ubacio, Tičinović vratio u petarac, Bilbija skače no ne uspijeva zabiti, pravi faul nad golmanom.

22' Kakv promašaj! Sjajna akcija Zrinjskog i lopta Ćuže u peterac, Tičinović je samo trebao da postavi nogu i s dva metra pogodi praznu mrežu, ali je promašio loptu i pao. Šteta.

21' Dosta griješe u dodavanjima igrači Zrinjskog, ali ni gosti nisu ništa bolji.

21' Zharynbetov je sada kopačkama zakačio Bilbiju, srećom ništa strašno.

18' Za sada ništa posebno ni od jednih ni od drugih.

15'  Ilinković i Tagybergen suse sudarili glavama, deblji kraj izvukao ovaj drugi.

13' Ništa nakon udarca iz kuta, lopta je za goste.

13' Blokiran udarac Jankovića, novi udarac iz kuta za Zrinjski.

10' Udarac iz kuta za Zrinjski.

7' Na ubačaj u kazneni prostor Zrinjskog Deble je okasnio.

3'  Janković se odlično oslobodio čuvara na sredini terena, povukao loptu, pa šutirao preko gola.

2' Udarac Ćuže blokiran, a Tičinović je u zaleđu.

1' Počela je utakmica u Mostaru!

-2' Igrači oba tima lagano izlaze na teren, "hoćemo pobjedu" poručuju navijači s tribina

-3' Tribine stadiona Zrinjskoga ispunjene, Plemiće čeka ogromna potpora.

-5' Podsjetimo, ostali predstavnici BiH u Europi (Borac, Velež i Tuzla City) svoje europske nastupe završili su odmah u srpnju, s tim da je pored Zrinjskog Tuzla City jedini tim koji je nekog izbacio u Europi (Tre Penne u prvom pretkolu Konferencijske lige s ukupnih 8:0).

Na putu prvaku Bosne i Hercegovine stoji kazahstanski Tobol. Bit će to sasvim sigurno veliki izazov jer se radi o veoma neugodnoj ekipi.

Trener Zrinjskog Sergej Jakirović odlučio se na zanimljiv sastav. Igrat će u formaciji 3-4-1-2, a odlučio se na ove igrače:

Čondrić, Ćorluka, Barišić, Magdić, Tičinović, Ilinković, Savić, Memija, Janković, Ćuže, Bilbija.

Kazahstanski tim kojeg s klupe predvodi srbijanski stručnjak Milan Milanović igra veoma defanzivno i krenut će u sistemu 5-3-1. Milanović je odabrao ove igrače:

Mokin, Zharynbetov, Malyy, Marochkin, Tomašević, Amanović, Tagybergen, Jovančić, Muzhikov, Deble, Tošić.

Suci ovog meča dolaze iz Portugala. Glavni je Antonio Nobre, a pomoćnici su mu Pedro Ribeiro i Pedo Martins. Četvrti sudija je Andre Narciso.

Podsjetimo, ovo je bh. prvaku već peti meč u Europi ove sezone. U kvalifikacijama za Ligu prvaka ispali su od moldavskog Sheriffa, a u drugom pretkolu Konferencijske lige eliminirali su albansku Tiranu.

Susret Zrinjski - Tobol počinje od 21 sat na stadionu Pod Bijelim brijegom.