Košarkašice BiH izgubile od Belgije rezultatom 55:85

AP
26.09.2022.
u 07:48

Ženska košarkaška reprezentacija BiH poražena je u četvrtom kolu Svjetskog prvenstva. Belgija se osvetila bh. igračicama za prethodne poraze i ostvarila uvjerljiv trijumf.

U posljednjim minutama prvog poluvremena BiH odlazi uz minus od 15 poena razlike (22:37). U drugom dijelu meča scenarij je bio identičan, Belgija je nastavila podizati prednost i stigla do plus 20 (27:47) u 25. minuti.

Rezultat na kraju treće četvrtine bio je 39:62. U posljednjem periodu belgijski tim rutinski je povećavao distancu, meč je okončan rezultatom 55:85, piše Avaz.

Sutra BiH igra svoj zadnji meč na SP, protiv Sjedinjenih Američkih Država.