Bagarić donio tri vrijedna boda Širokom Brijegu

1/3
17.03.2019.
u 17:55

Široki Brijeg je na Pecari u 23. kolu Premijer lige BiH ugostio ekipu Tuzla Cityja i upisao je pobjedu rezultatom 1:0.

Široki je napadački krenuo u utakmicu. Imali su posjed lopte, a u 12. minuti Franjić je u prilici, a Nurković brani, piše sportsport.ba.

Kontroliraao je domaći tim potpuno utakmicu. Stvorili su nekoliko prilika, a u 33. minuti su konačno pogodili. Ćorluka je dobro ubacio, a Bagarić pogađa za 1:0.

Bagarić je imao još dvije dobre prilike do kraja prvog dijela. U 37. minuti prebacuje Nurkovića, lopta odlazi pored gola, da bi u samoj završnici golman gostiju obranio i spasio svoj tim.

Na odmor se otišlo vodstvom Širokog od 1:0, a i u nastavku utakmice, domaći su dominirali. Redale su se prilike, pred golom Nurkovića i pravo je čudo kako se mreža Tuzle nije zatresla.

Ostalo je 1:0 za Široki koji je došao do vrijedne pobjede u borbi za Europu.