Zrinjski slavio u mostarskom derbiju, korak bliže naslovu prvaka

zrinjski
1/3
04.05.2016.
u 18:50

Zrinjski je očekivano slavio u mostarskom derbiju protiv Veleža (1:0) u 28. kolu Premijer lige BiH.

Zrinjski i Velež su prethodnih godina igrali zanimljive derbije, no ove godine Plemići nemaju pravog rivala, obzirom da je njihov gradski rival na izdisaju i odavno otpisan iz Premijer lige.

Ipak, kako to obično biva, ni to što je Velež zadnji, a Zrinjski prvi, ne mora biti odlučujući faktor. Dobro su se Rođeni držali, čak izdržali bez gola prvih 45 minuta, ali je u 49. minuti Nemanja Bilbija glavom pogodio nakon ubačaja Todorovića, piše sportsport.ba.

Zrinjski je imao nekoliko sjajnih šansi i u prvom dijelu, ali nije uspio da ih pretvori u pogodak. Velež je uspijevao da se ravnopravno donekle nosi s daleko jačim rivalom, koji je uspio tek minimalno da slavi.

Na kraju, Zrinjskom se nije poklopio rezultat na Piroti, gdje je Sloboda s 3:2 pobijedila Travnik, ali i dalje ima četiri boda više od Tuzlaka, a do kraja su još samo dva kola.