• OBJAVA: 21.06.2012 / 15:35
  • PRIKAZA: 468

uskoro presuda

Tužitelji traže da se Breivika smjesti doživotno na psihijatriju

Ako Breiviku budu presudili kao uračunljivoj osobi, najviše može dobiti 21 godinu zatvora

Povećaj Tužitelji traže da se Breivika smjesti doživotno na psihijatriju
Anders Breivik ubio je 77 ljudi
Foto: 'SCANPIX NORWAY'

Norveški tužitelji u završnoj riječi tražili su da se Anders Breivik proglasi neuračunljivim i da kaznu služi u psihijatrijskoj ustanovi, piše BBC.

– Iako ne možemo biti potpuno sigurni da je Breivik neuračunljiv, postoji dovoljno velika sumnja u njegovu uračunljivost i tužiteljstvo preporučuje da bude upućen na psihijatrijsko liječenje – rekao je tužitelj Svein Holden.

Naime, ako Breiviku budu presudili kao uračunljivoj osobi, najviše može dobiti 21 godinu zatvora, što je maksimalna zatvorska kazna u Norveškoj. No, proglase li ga ludim i tako osude, cijeli će život provesti u psihijatrijskoj ustanovi.

Podsjetimo, Breivik je 22. srpnja prošle godine ubio 77 osoba na otoku Utoya i postavljanjem bombe u središtu Osla. Tijekom suđenja pravdao se kako je to morao učiniti da zaustavi "islamizaciju" Norveške.

Tužiteljstvo će sa svojom završnom riječi biti gotovo sutra, a presuda se očekuje u srpnju ili kolovozu. 

Preuzeto sa www.vecernji.hr

Za komentiranje morate biti registrirani i prijavljeni! Google login Facebook login Prijavi se!
Ovaj članak još nije komentiran. Budi prvi i započni raspravu!
Prijava korisnika X


Zaboravili ste lozinku?
Facebook povezivanje X

Kako biste dovršili povezivanje svojeg Facebook profila s vecernji.hr portalom, molimo prijavite se sa svojim vecernji.hr korisničkim podacima ili kreirajte novi vecernji.hr profil.

Postojeći korisnik



Molimo da sigurnosti radi unesete korisničko ime i lozinku Vašeg večernji.hr korisničkog računa.

Novi korisnik

Zatvori

Pozdrav, korisniče Internet Explorera 6!

Kako biste još više nego do sada uživali pretražujući internetske stranice, povećali sigurnost svojega računala te tehnički i vizualno dobili najviše, molimo vas da besplatno nadogradite svoj internetski preglednik na noviju verziju ili da koristite neki od alternativnih preglednika.

Internet Explorer Mozilla Firefox Safari Google chrome Opera
Pošalji e-mail prijatelju X



Pravila komentiranja X

Registracijom na internetski portal Večernjeg lista i slanjem komentara na sadržaj portala korisnik prihvaća pravila komentiranja po kojima u komentarima nije dopušteno:

  1. psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje
  2. govor mržnje, diskriminacija i izražavanje netolerancije
  3. pisanje velikim slovima
  4. chatanje, offtopic komentiranje
  5. spamanje ili reklamiranje stavljanjem linkova ili na bilo koji drugi način
  6. copy/paste cijelih tekstova s drugih portala, blogova i sl.
  7. citiranje uvredljivih komentara ili bilo kakvih drugih komentara koji nisu dopušteni na portalu
  8. korištenje prostačkog ili uvredljivog nicka te nicka u kojem je sadržano ime i prezime neke poznate osobe
  9. prozivanje administratora ili polemiziranje s administratorom na bilo koji način (prijave neprimjerenih komentara možete poslati na mail moderator@vecernji.net)
  10. pisanje drugim jezikom i pismom osim hrvatskog jezika i latiničnog pisma

Svako kršenje pravila rezultirat će brisanjem komentara i/ili baniranjem korisnika na određeno vrijeme, a izrazito teško ili učestalo kršenje pravila brisanjem korisnika iz arhive čime će se automatski izbrisati svi njegovi prethodni komentari.

Opće uvjete korištenja u cijelosti možete pročitati na adresi:
www.vecernji.hr/page/uvjeti_koristenja

Ispravi greške X