• OBJAVA: 10.06.2012 / 14:16
  • PRIKAZA: 570

Redovita skupština

A. Kikaš novi član, nagrada DHK HB sestri A. Petričević

Na redovitoj godišnjoj skupštini Društva hrvatskih književnika Herceg Bosne podneseno je godišnje izvješće o radu ove književne udruge

Povećaj A. Kikaš novi član, nagrada DHK HB sestri A. Petričević
Foto: Stojan Lasić

Anton Kikaš novi je član Društva hrvatskih književnika Herceg Bosne! Tako su aklamacijom odlučili članovi ove književne udruge na svojoj redovitoj godišnjoj skupštini, održanoj u Galeriji kraljice Katarine Hrvatskog doma hercega Stjepana Kosače u Mostaru. Tomislav Marijan Bilosnić, ugledni hrvatski književnik, kazao je da je životopis Antona Kikaša toliko zadivljujući i jedinstven, vrijedan najuzbudljivijeg romana. “Kikaš projektira naselja u dalekom svijetu i tamo organizira književna, sportska 
i glazbena događanja, pomaže otvaranju Katedre za hrvatski jezik u Torontu, osigurava novac za podizanje Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu, a u najpresudnijem trenutku za hrvatski narod, svoj život stavlja na kocku i pod embargom posebnim zrakoplovom dostavlja oružje u Zagreb. Od ovakvog junaka malo tko bi očekivao pjesme., a pogotovo se ne bi nadali melankoličnoj i nježnoj lirici osamljenika”, naglasio je Bilosnić., koji dodaje da Kikaš piše u Cesarićevoj maniri. Kikaš živi u elitnom svjetu, ali se u pjesništvu drži korijena i iskustva svog jezika. Po ocu podrijetlom je iz - Međugorja! Kao dijete živio je u Kaknju, geodeziju završio u Zagrebu, a potom živi u Kanadi.

“Ovo je jedan od najsretnijih dana u mom životu”, kazao je Anton Kikaš.

Nakon izvješća o radu Društvu hrvatskih književnika HB, objelodanjena je i godišnja nagrada A. B. Šimić ove književne asocijacije, a pripala je Anki Petričević, časnoj sestri Mariji Presvetog srca iz Splita, za knjigu pjesama “Pjesme srca”. Ova pjesnikinja piše više od pola stoljeća, objavila je velik niz pjesničkih zbirki, poema, drama, što je svrstava u red najplodnijih pisaca, a nagrađena knjiga je izraz njezine čežnje za Isusom.

Dr. Anton Lučić govoreći o djelu pokojnog dr. Stojana Vrljića, kazao je: “Ako postoji red književnog dostojanstva, Stojanu pripada red jezične opstojnosti.” U nakladi društva objavljeno je 89 naslova i 31 svezak časopisa Obzor.

Ocijeni:
  • Trenutno 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(1)
Ovaj članak još nije komentiran.
Prijava korisnika X


Zaboravili ste lozinku?
Facebook povezivanje X

Kako biste dovršili povezivanje svojeg Facebook profila s vecernji.hr portalom, molimo prijavite se sa svojim vecernji.hr korisničkim podacima ili kreirajte novi vecernji.hr profil.

Postojeći korisnik



Molimo da sigurnosti radi unesete korisničko ime i lozinku Vašeg večernji.hr korisničkog računa.

Novi korisnik

Zatvori

Pozdrav, korisniče Internet Explorera 6!

Kako biste još više nego do sada uživali pretražujući internetske stranice, povećali sigurnost svojega računala te tehnički i vizualno dobili najviše, molimo vas da besplatno nadogradite svoj internetski preglednik na noviju verziju ili da koristite neki od alternativnih preglednika.

Internet Explorer Mozilla Firefox Safari Google chrome Opera
Pošalji e-mail prijatelju X



Pravila komentiranja X

Registracijom na internetski portal Večernjeg lista i slanjem komentara na sadržaj portala korisnik prihvaća pravila komentiranja po kojima u komentarima nije dopušteno:

  1. psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje
  2. govor mržnje, diskriminacija i izražavanje netolerancije
  3. pisanje velikim slovima
  4. chatanje, offtopic komentiranje
  5. spamanje ili reklamiranje stavljanjem linkova ili na bilo koji drugi način
  6. copy/paste cijelih tekstova s drugih portala, blogova i sl.
  7. citiranje uvredljivih komentara ili bilo kakvih drugih komentara koji nisu dopušteni na portalu
  8. korištenje prostačkog ili uvredljivog nicka te nicka u kojem je sadržano ime i prezime neke poznate osobe
  9. prozivanje administratora ili polemiziranje s administratorom na bilo koji način (prijave neprimjerenih komentara možete poslati na mail moderator@vecernji.net)
  10. pisanje drugim jezikom i pismom osim hrvatskog jezika i latiničnog pisma

Svako kršenje pravila rezultirat će brisanjem komentara i/ili baniranjem korisnika na određeno vrijeme, a izrazito teško ili učestalo kršenje pravila brisanjem korisnika iz arhive čime će se automatski izbrisati svi njegovi prethodni komentari.

Opće uvjete korištenja u cijelosti možete pročitati na adresi:
www.vecernji.hr/page/uvjeti_koristenja

Ispravi greške X