25.11.2014. u 10:00

Zrinjski i Široki “pucali” su pred derbi samo pred utakmicu. U 90 minuta ovaj put nije bilo pogodaka, a u travnju ih je “palo” pet. Jednima i drugima pripao je po bod, onaj treći nije pripao nikome. Ili možda jest – Sarajevu. Široki je ostao vodeći, bit će to barem do 28. veljače, tj. 96 dana (blizu 24 tjedna, 2304 sata, ili 138.240 minuta, ili 7,994. 400 sekundi...). Dakle, nakon dvoboja prvoga i drugog, Zrinjski je treći, a na drugo se mjesto probilo Sarajevo. Skupocjena momčad s Koševa mučila se na Tušnju protiv Slobode. Muke Sarajlija skratio je međunarodni sudac (!) Ognjen Valjić, poznat po kontroverznim odlukama zbog kojih je već jesenas kažnjen s pet utakmica “hlađenja”. Valjić je “svirnuo” 11 m za Sarajevo. Iz Slobode tvrde kako lopta nije pogodila Mitrovića u ruku, nego u glavu. Još, tako kažu - izvan 16 metara. No, koga briga, sve da Valjić opet dobije 5-6 utakmica zabrane... Velež je u gostima kod Borca držao protivnika na konopcima, vodio 1:0, pa popustio i Borac je preokrenuo u 2:1. Olimpic je u gostima kod Radnika imao još veću prednost (2:0), na kraju može biti sretan s bodom. Kad Slavija nađe žrtvu, onda je stvarno “izmasakrira”. Primjer je 5:0 pobjeda momčadi iz Lukavice u Vitezu, a ovaj je put Slavija “prebila” Drinu 6:1. U cijeloj priči treba kazati kako su Zvorničani igrali za oko jako dobro. Željezničar je na Grbavici s 2:1 svladao Čelik i završio jesen kao četvrti, a Zeničani ostali u zoni opasnosti. Susjedi Vitez i Travnik odigrali su 0:0. Domaći su bili bolji, ali Travničani su imali Nurkovića među vratnicama. Zvijezda je protiv Mladosti upisala drugu jesensku pobjedu i otplovila u sigurnu sredinu ljestvice.