LIJEPA GESTA

VIDEO Rakitić nakon utakmice uočio navijače u hrvatskim zastavama. Pogledajte što je napravio

Ivan Rakitić
Annegret Hilse/REUTERS
01.08.2023.
u 08:27

"Htio bih zahvaliti navijačima na podršci, vidio sam puno ljudi s našim dresom. Puno im hvala što su ovdje, daleko od našeg doma", izjavio je Ivan Rakitić nakon utakmice

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić zabio je gol za Sevillu u 1-1 remiju s Crystal Palacom odigranom u Detroitu, a onda je bio precizan i tijekom raspucavanja jedanaesteraca donijevši svojoj momčadi pobjedu. Rakitić je doveo Andalužane u vodstvo u 43. minuti kada je s desne strane kaznenog prostora "iz prve" opalio loptu koja se odbila od glave jednog igrača.

Za Engleze je izjednačio Eze u 75. minuti iz "solo prodora" prošavši nekoliko obrambenih igrača i poslavši loptu kroz noge srpskog vratara Marka Dmitrovića. "Utakmica je bila zanimljiva. Iznenadio me je intenzitet, ali to je dobro za dobivanje ritma", rekao je Rakitić za klupsku stranicu. Sevilla je završila utakmicu s igračem manje nakon što je Nemanja Gudelj, isključen je u 80. minuti nakon dva dobivena žuta kartona.

S obzirom da se utakmica u američkom gradu igrala za trofej, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Nije se izvodilo uobičajenih pet udaraca s bijele točke, nego po jedan. Rakitić je iskoristio prvi, pogodivši donji desni kut. Zatim je promašio Andersen za Cystal Palace, pogodivši prečku po sredini.

"Uvijek je dobro osvojiti trofej, zbog atmosfere u svlačionici", napomenuo je Rakitić. "Bila je ovo naša najbolja pripremna utakmica dosad, neke stvari smo doista dobro radili, a ja sam pritom uspio zabiti gol te još i iskoristiti jedanaesterac", rekao je.

Nakon završetka susreta uočio je navijače s hrvatskim zastavama uz teren pa se približio te poklonio majicu malom dječaku obučenom u hrvatski dres, potapšavši ga rukom po glavi.

A post shared by Sevilla FC (@sevillafc)

"Htio bih zahvaliti navijačima na podršci, vidio sam puno ljudi s našim dresom. Puno im hvala što su ovdje, daleko od našeg doma", izjavio je Rakitić. Bivši hrvatski reprezentetivac otputovat će sa Sevillom, aktualnim osvajačem Europske lige, u Meksiko gdje će odigrati prijateljske utakmice s Betisom i Atletico Madridom.

"Potrebno je sada nastaviti ovako, bivati sve boljim iz utakmice u utakmicu", rekao je Rakitić. Sevilla će 11.kolovoza igrati europski Superkup s Manchester Citijem, osvajačem Lige prvaka. Ovaj mjesec je, pak, na pripremama u Njemačkoj bila izgubila s 1-3 od Magdeburga i 1-2 od Hanse Rostock.