Ženski rukomet

Gruđanke kao tsunami – 22 puta pomele protivnice

18.05.2016.
u 09:00

Ljepši kraj prvenstva u ženskoj Premijer ligi BiH grudske rukometašice i njihovi pristaše teško su mogli i zamisliti. Gruđanke su u posljednjem 22. kolu postigle 22. pobjedu i pobijedile Bihać uobičajeno uvjerljivim rezultatom – 32:20.

Neizvjesno samo na početku

Bilo je neizvjesnosti samo na početku utakmice, do 2:2 rezultata, a onda su domaće ubrzale igru i stalno povećavale razliku. Poluvrijeme je završilo 16:9, a u nastavku razlika je još rasla. Možda bi na kraju bila i veća da djevojke nisu poželjele zaigrati za dušu publike – zanemarile rezultat i izvele niz atraktivnih poteza. Zadnjih 5-6 minuta trenerica Zlata Zubac u igru je poslala igračice s klupe - cure rođene 1999. godine i mlađe. One su se odužile dobrom igrom i dobile pljesak oko 200 nazočnih gledatelja na tribinama dvorane Srednje škole Antuna Branka Šimića, te gledatelja izravnog TV prijenosa na City TV-u diljem BiH.
Ozračje u dvorani svojim su nastupom začinile grudske mažoretkinje. Nakon utakmice medalje dvostrukim uzastopnim prvakinjama BiH uručili su ministrica sporta i kulture FBiH Zora Dujmović, načelnik općine Grude Ljubo Grizelj te član IO Rukometnog saveza BiH Petar Skočibušić.

Preostalo im osvijiti Kup

HŽRK Grude Autoherc: A. Gudelj (12 obrana), Milas (4 obrane), Marić 8, Čutura 7, Vrančić 5, M. Gudelj, Braćić 5, M. Bandić 1, Prusina 1, Kondža, Nikić, Mikulić, Azinović 5, T. Bandić. Trenerica Zlata Zubac. ŽRK Bihać: Bogojević 3, Bašanović 8, Hafurić 1, Railić 1, Mihaljević 3, Midžić 4, Babić, Dizdar, Alagić, Alijagić. Trener: Rade Unčanin. Naslov je osvojen, tj. obranjen lanjski. Gruđanke imaju još jedan cilj – obraniti i naslov pobjednica Kupa. Završnica se igra sljedeći vikend u Tuzli.

Ždrijebom je određen raspored polufinala Kupa: Jedinstvo Adler – Bihać te Grude Autoherc – Izviđač. •