Sjajno košarkaško ozračje pokvarila tučnjava košarkaša

bosnaspars
26.01.2015.
u 12:47

U derbiju 15. kola Lige 12 za košarkaše OKK Spars je pobijedio Bosnu Royal u ispunjenoj maloj dvorani KSC Skenderija sa 72:68. U prvom poluvremenu igrala se dosta izjednačena košarka, a Spars su nakon prvih 20 minuta vodili 30:27. U trećoj četvrtini domaća ekipa u ovome susretu ubacila je u brzinu više i u jednom trenutku je imala vodstvo od 56:38, te se činilo da je pitanje pobjednika riješeno. Ipak, studenti su nošeni podrškom navijača odigrali odličnu posljednu dionicu i 30 sekundu prije kraja smanjili su prednost Sparsa na samo dva koša prednosti, rezultat je bio 68:66. Za potpuni preokret Bosna nije imala snage pa je Spars upisao i 15. pobjedu rezultatom 72:68, a za Bosnu je to bio 11. poraz.Glogovac s 21 košem bio je najefikasniji kod domaćih, a Mujić je na drugoj strani postigao 20.Rešidović s 15 i Watson s 13 poena pružili su također dobru partiju u redovima Bosne.- Utakmica je bila odlična, a nama ostaje žal za propuštenim prilikama. Igrale su se jake obrane na obje strane, bilo je napeto i drago mi je što sam bio akter u jednoj takvoj utakmici, kazao je kapetan studenata Edin Rešidović.Ipak, svakako da najviše raduje puna tribina. Ozračje je počelo nalikovati na najbolja košarkaška vremena Sarajeva, Istina, igralo se u maloj dvorani u Skenderiji, ali bitno je da se publika počela vraćati u glavni grad Bosne i Hercegovine i počela vjerovati u košarku. Nadamo se da ćemo takvo ozračje gledati i u sljedećim susretima, a ne samo kada se igra gradski derbi.- Igrali smo pred sjajnom publikom i u odličnom ozračju. Bilo je nevjerojatno i nadam se kako ćemo i ubuduće imati sličnu podršku sa tribina, rekao je Rešidović.Treba spomenuti da je po završetku susreta došlo do tučnjave na parketu između igrača dva tima, a više o akterima ovog sukoba bit će poznato u sljedećim danima.- Pokvarili smo utakmicu s onim, bile su to ružne scene, ali sada je sve u redu. Vidjet ćemo hoće li biti nekih sankcija, zaključio je kapetan studenata.