Nogometaši Širokoga Brijega na gostovanju kod Mlade Boleslav ostvarili "obećavajući poraz" – 1:2

Putnika u treće pretkolo Europske lige odlučit će uzvrat na Pecari

siroki
17.07.2014.
u 20:16

Sljedeći četvrtak na renoviranoj i umivenoj Pecari očekuju su pune tribine i pobjeda Musine momčadi

Široki je Brijeg poražen 1:2 u prvoj utakmici drugoga pretkola Europske lige u gostima kogd češke Mlade Boleslav. Dakle, odluka o tome tko će u treće pretkolo past će sljedećega četvrtka u uzvratu na Pecari. Po onome što se vidjelo na stadionu Mestsky u gradu gdje se proizvode luksuzne Škode, Širokobriježani imaju lijepe izglede. Jedan od ciljeva – pogodak u gostima, uspjeli su postići, drugi – ostati neporaženi nisu ostvarili. Do poluvremena nije bilo ni jedne izgledne prigode bilo za domaće ili goste. U nastavku blizu pogotku bio je Wagner za Široki, zatim slovački reprezentativac Duriš za Mladu Boleslav. Njih dvojica nisu pogodili, ali Zakarić u 51. minuti jeste, nakon što ga je poslužio Ćorić. Izjednačio je Skalak (68) iz slobodnog udarca uz puno sreće, jer je lopta pogodila u zidu Landeku i prevarila Slodu. Pobjedu domaćima donio je Duriš u 76. minuti, koji je preciznim udarcem iz blizine svladao Soldu. Prethodno je Bartl izigrao na boku Barišića i ubacio loptu u sredinu.