Hrvatska - Mađarska (1)
1/40
12.08.2012.
u 13:24

Tijekom utakmice za brončanu medalju pobjednik niti u jednom trenutku nije bio upitan

Tijek susreta:

(Drugo poluvrijeme)

60 - Kraj. Plus šest ima Hrvatska, 26:33. Hrvatska ima BRONCU!!!

57 - Lacković i Harsanyju zabijajau, tempo igre je pao, sve je jasno 25:32. Čeka se samo kraj...

54 - Szabolcs Zubai zabija sa šest metara, dodao mu je Barna Putiscs, a smanjuje još i Laszlo Nagy za 24:31

54 - Čupić i Štrlek zabijaju za 22:31

53 - Duvnjak zabija iz brze kontre, a zatim iz sljedećeg napada i s devet metara nakon što je Nagyju obranio Alilović. 22:29, sedam minuta prije kraja. To je to... Imamo šestu medalju na Olimpijskim igrama! Jedino još ne znamo kojeg će sjaja biti ona vaterpolista, koji igraju u 16.50 protiv Italije za zlato.

48 - Čupić zabija sedmerac, Balić na klupi izvan sebe. Na šest razlike smo 21:27

48 - Imamo igrača više, Tamas Mocsai isključen

46 - Prvi pogodak Buntića, zabija sa devet metara, rezultat 21:26

44 - Ipak vraća Blaženko Lacković na četiri razlike, Mađari se dižu, naši su se malo uspavali 21:25

42 - Smanjuju Mađari na tri razlike! Mate Lekai zabio je s šest metara, 20:23

41 - Timeout za naše. Mali predah.

38 - Izmjena vratara, ulazi Fazekas, izlazi Mikler.

38 - Mađari zabijaju dva pogotka za 18:23

38 - Ma bravo! Domagoj Duvnjak zabija sa šest metara s lijeve strane za 16:23.

37 - Isključen i Igor Vori

36 - Opet isključenje za Jakova Gojuna

34 - Prvi promašaj najboljeg mađarskog strijelca Harsanyija. Ostajemo na sedam razlike

33 - Štrlek se specijalizirao za pogađanje bližeg kuta, zabija za 15:21. Prije njega je "sa centra", iz daljine, zabio Blaženko Lacković

32 - Gojun je zarado isključenje na dvije minute

32 - Mađarski vratar je u prvom dijelu imao svega jednu obranu, a Alilović šest, iako smo prvu čekali čak 19 minuta.

31 - Nastavlja se susret, Mađari otvaraju svojim napadom

(Prvo poluvrijeme)

30 - Kraj prvog poluvremena. Putics je zabio iz brze kontre za 14:19, dečki se pet razlike odlaze na odmor. Zasad je sve po planu, realizacija je 79 posto.

29 - Kopljar vraća na šest razlike, njegov drugi gol za 13:19.

28 - Pogodak Barne Puticsa, on je četvrti Mađar koji se upisuje u strijelce 13:18

26 - Blaženko Lacković, Drago Vuković pa Ivan Čupić. Odlično! Odlaze dečki na šest razlike 12:18. Opustili su se, to sad lijepo izgleda.

26 - Gergely Harsanyi zabija svoj šesti gol. Kod Mađara trojica igrača zabijaju golove. To su još Nagy, zasad pet komada ze jedan Zubai

25 - Mađarska zove time out...

23 - Marko Kopljar zabija s devet metara, a zatim ubacuje i Blaženko Lacković za prvih četiri razlike 11:15

23 - Zamjena kod Mađara, vratar Putics, ulazi Mikler

23
- Drže Mađari priključak, opet Laszlo Nagy, njegov peti gol danas za 11:13

23 - Ivan Čupić koristi brzu kontru, njegov treći gol, asitencija Drage Vukovića za 10:13

22 - Odmah nakon kratkog odmora zabija Manuel Štrlek za 10:12

Ako mislite da ćete dobiti u napadu utakmicu, nećete! Šest golova primamo sa šest metara, pa izgubit ćemo utakmicu! - viče Goluža na svoje igrače.

21 - Našiu su se malo opustili, Mađari koriste situaciju i zabijaju za 10:11. Prokockali su šansu

20 - Nagy je izigrao samog Balića, te zabio za 9:11

19 - Odlično, Alilović je obranio, ubacio za Čupića koji zabija iz kontre za 8:11

18 minuta i 20 sekundi igre - PRVA OBRANA ALILOVIĆA! Čestitamo... Radi se o njegovoj 70. obrani na tuniru u Londonu

17 - Alilović ostaje na vratima, i prima gol! za 8:9. Nevjerojatno Alilović još nije obranio niti jednu loptu!!!

11 - Zabija Laszlo Nagy, opet izjednačeni 6:6

11 - Prva obrana Mađara! Neobično, prva obrana vratara na utakmici tek u 11. minuti susreta

3 - Opomena za Atillu Vadkertija

2 - NA vratima Hrvatske je Alilović, no nakon brze kontre s desne strane prvi gol zabija Gergely Harsany. 1:0

2 - Mađari igraju obranu 6-0, naši 5-1 s Vorijem daleko naprijed.

1 - Počela je utakmica, Hrvatska ima prvi napad. Naši igraju u bijelim, a Mađari u crvenim kompletima.

0 - Očekujemo početak utakmice točno u podne. Od četiri susreta za treće mjesto naši su dobili samo jednom, ove godine na Euru u Srbiji.
- Ako sam tada mogao pronaći načina da dečke motiviram, nadam se da ću i sada - istaknuo je izbornik Goluža.