Real pregazio Espanyol, hat-trick Ronalda

Real
01.02.2016.
u 07:26

U posljednjem nedjeljnom dvoboju 22. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na svom Santiago Bernabeu svladao Espanyol s visokih 6-0 (4-0) uz jako dobru igru hrvatskog reprezentativca Luke Modrića.

Modrić je imao važnu ulogu u akciji iz 7. minute kada je lijepo uposlio Jamesa čiji je centaršut Benzema pretvorio u vodstvo 1-0, a potom je bio i izravni asistent Jamesu za gol za 3-0 u 16. minuti, da bi 63. minuti izašao iz igre.

Još tri gola za Real postigao je Cristiano Ronaldo (12-11m, 45, 82), a konačni rezultat bio je autogol Duartea (86-ag).

Drugi hrvatski reprezentativac u redovima Reala Mateo Kovačić pobjedu "kraljevskog" kluba ispratio je s klupe za pričuve.

Real je ostao treći na ljestvici sa 47 bodova, te ima četiri manje uz utakmicu više od vodeće Barcelone i jedan manje od drugog Atletica. Espanyol je 15. sa 22 boda.

Sporting iz Gijona je kao gost iznenadio Valenciju svladavši ju na Mestalli sa 1-0 (0-0) i s ta tri boda pobjegao iz zone ispadanja, a mladi hrvatski reprezentativac Alen Halilović igrao je za Sporting od 77. minute.

Jedini gol na utakmici postigao je Sanabria (50-11m). Sporting je sada 17. na ljestvici sa 21 bodom i utakmicom manje, te ima bod više od 18. Granade koja se nalazi u zoni ispadanja. Valencia tako niti 11. utakmicu zaredom u Primeri nije stigla do pobjede, a devet od tih 11 susreta vodio je novi trener Gary Neville. "Šišmiši" su trenutačno 12. na ljestvici sa 25 bodova.

REZULTATI 22. KOLA:
Sevilla - Levante 3-1 (Gameiro 1, Iborra 47, Konopljanka 76 / Rossi 55)

Valencia - Sporting 0-1 (Sanabria 50-11m)

Las Palmas - Celta 2-1 (Viera 33-11m, Willian Jose 90 / Bongonda 5)

Real M. - Espanyol 6-0 (Benzema 7, Cristiano Ronaldo 12-11m, 45, 82, James 16, Duarte 86-ag)