Nataša Slijepčević donosi
prvi naslov u Hercegovinu

11.02.2016.
u 08:00

Bod Gacka osvojen u Brčkom protiv deveterostrukih uzastopnih prvakinja BiH ekipe Bimal Jedinstva vjerojatno će prvi put donijeti naslov odbojkaških prvakinja u Hercegovinu. Naime, zahvaljujući osvojenom bodu, odnosno minimalnom porazu, Gačanke su zadržale dva boda prednosti ispred jedinog pratitelja aktualnog prvaka Bimal Jedinstva. Derbi proljetnog dijela prvenstva opravdao je očekivanja, domaće su povele poslije uzbudljivih 26:24 u prvom setu, ali onda na scenu stupa ambiciozna ekipa Ivana Maljevića, slijedi 24:26, pa 24:26, odnosno potpuni preokret. Pri vodstvu od 2:1 u setovima gošće staju, čemu je kumovala i “kratka” klupa, pa Jedinstvo izjednačuje nakon uvjerljivih 25:11 u trećem setu, a zatim poslije 15:10 u petom ostvaruje Pirovu pobjedu. Kod Gacka blistala je Nataša Slijepčević koja je sama “ubila” 20 poena. U sjeni derbija sezone protekli su ostali susreti 13. kola u kojima nije bilo iznenađenja. Vrijednu pobjedu izborile su odbojkašice Slobode koje su u Bihaću slavile 3:0. Gostujuće pobjede ostvarili su BL Voley u Kalesiji protiv Bosne 3:0, te Kula koja je poslije velike borbe iščupala bodove u Modriči 1:3. Uz dobar otpor Dervente, pobjedu je ostvario i Radnik u Bijeljini (3:0). Rezultati 13. kola: Bimal Jedinstvo - Gacko 3:2, Bosna - BL Voley 0:3, Bihać - Sloboda 0:3, Modriča - Kula Gradačac 1:3, Radnik - Derventa 3:0. Poredak: 1. Gacko 37, 2. Bimal Jedinstvo 35, 3. Kula 33, 4. BL Voley 24, 5. Modriča 19, 6. Radnik 14, 7. Sloboda 14, 8. Derventa 8, 9. Bihać 7, 10. Bosna 3 boda.