Pobjedom protiv Širokobriježanki odbojkašice HOK Mostar potvrdile svoj primat u Hercegovini

Mostarke se uključile u borbu za doigravanje

odbojka
25.02.2015.
u 10:23

Odbojkaši Čapljine u derbiju kola nadigrali su Čelik. Susret je bio izjednačen, a Čapljinci za nijansu bolji (25:23, 22:25, 23:25, 25:22 i 15:12)

Odbojkašice Mostara su prve odbojkaške violine Hercegovine. Nakon što su u 10. kolu po drugi put u ovoj sezoni dobile Čapljinu, u 11. kolu njihovu premoć morao je priznati i Široki.

Dobra igra

Hercegovački derbi obilježila je obostrano dobra igra, a utakmica će ostati zapamćena po maratonskom četvrtom setu u kojem su Širokobriježanke u nekoliko navrata bile nadomak iznenađenju, međutim, spretniji domaći sastav na kraju je taj set, a time i utakmicu, riješio u svoju korist 30:28! Da Mostarkama koje su slovile za favorite neće biti lako, gošće su najavile poslije 22:25 u prvom setu, drugi i treći uz prilično izjednačenu igru završeni su istim rezultatom 25:22, ali za domaće. Uglavnom, s dvije vezane pobjede nad hercegovačkim ekipama, Mostar se uključio u borbu za doigravanje. Čapljina je bila slobodna, dok se Vitez poslije neočekivanog poraza u Širokom Brijegu, u prošlom kolu, pobjedom protiv Igmana vratio u jesensku kolotečinu.

Rezultati 11. kola federalne Superlige odbojkašica, južna skupina: Mostar – Široki Brijeg 3:1, Vitez – Igman 3:0, Breza – Goražde 1:3. Poredak: Goražde 22, Vitez 20, Mostar 18, Čapljina 10, Breza 10, Široki Brijeg 8, Igman 5 bodova. Prema očekivanju, u 11. kolu sjeverne skupine federalne Superlige odbojkašice Napretka nisu uspjele zaustaviti Bosnu. Samo u prvom setu domaće su pružile dobar otpor 23:25, ostala dva bila su potpuno u znaku gošći, 14:25 i 12:25. Žepče je bilo slobodno.

Rezultati 11. kola federalne Superlige odbojkašica, sjeverna skupina: Napredak – Bosna 0:3, Gračanica – Stars 3:0, Gradina – Smeč 0:3. Poredak: Bosna 27, Smeč 18, Gračanica 17, Napredak 15, Stars 13, Žepče 6, Gradina 3 boda. Odbojkaši Čapljine u derbiju 11. kola federalnog prvenstva odbojkaša nadigrali su Čelik. Utakmica je bila izjednačena, a Čapljinci za nijansu bolji, 25:23, 22:25, 23:25, 25:22 i 15:12. Rezultati 11. kola federalne Superlige odbojkaša, južna skupina: Čapljina – Čelik 3:2, Ilidža – Breza 1:3, Mladost – Bihać 1:3 i Bosna Sarajevo – Bužim 3:0. Poredak: Breza 31, Bosna 27, Čapljina 22, Čelik 22, Bihać 16, Ilidža 6, Mladost 4, Bužim 4 boda.

Pobjeda Napretka

Unatoč trećoj pobjedi u nastavku prvenstva, računajući i zaostali susret protiv Srednjoškolca, odbojkaši Napretka iz Odžaka još uvijek vidno zaostaju za Gradinom, koja i dalje “gazi” bez milosti. U dvoboju bivših premijerligaša Napredak je slavio bez većih problema, 20:25, 25:17, 16:25 i 15:25. Ugodno su iznenadili odbojkaši Balegovca. Momci iz Novog Sela “oborili” su ekipu Srednjoškolca, neočekivano uvjerljivo, 25:13, 19:25, 25:15 i 25:21.

Rezultati 11. kola federalne Superlige odbojkaša, sjeverna skupina: Lukavac – Napredak 1:3, Balegovac – Srednjoškolac 3:1, Gradina – Olovo 3:1, Galeb – Zavidovići 3:2. Poredak: Gradina 32, Napredak 26, Srednjoškolac 19, Olovo 18, Lukavac 15, Balegovac 9, Galeb 9, Zavidovići 4 boda.