Loša igra na otvaranju i finišu susreta BiH stajala novog poraza

bih rukomet
20.01.2015.
u 09:00

Zmajevi ipak nisu uspjeli, Makedonija je slavila rezultatom 25:22. Rukometna reprezentacija BiH treću utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Kataru počela je katastrofalno. Zmajevi su u utakmicu protiv Makedonije ušli kao što su igrali drugo poluvrijeme protiv Austrije. Prvi pogodak reprezentativci Bosne i Hercegovine postigli su tek u osmoj minuti susreta. Protivnik zmajeva utakmicu je otvorio disciplinirano i borbeno, nakon dva neuspješna napada Makedonce je u vodstvo doveo Lazarov iz sedmerca, minutu kasnije na 2:0 povisio je Mirkulovski, a isti je igrač u petoj minuti poentirao za 3:0. U sedmoj minuti iz brzog kontranapada Makedonija dolazi do 4:0 i tada je izbornik Marković bio primoran pozvati na time-out. Igra zmajeva u tim trenucima nije sličila ni na što, konstantno su se nizale pogreške u napadu, a u fazi obrane nije bilo ništa bolje. Makedonci su (pre)lako dolazili u prigode koje su pretvarali u pogotke. Ipak, zmajevi su nekako smogli snage te su malo-pomalo počeli stizati vodstvo Makedonaca, a presudnu ulogu tada je odigrao vratar Benjamin Burić koji je skinuo nekoliko čistih zicera, računajući i sedmerac Lazarova. Tako su zmajevi stigli do 6:6, te čak i poveli sjajnim lobom Karačića. Tada se utakmica igrala gol za gol, da bi Makedonci opet nekako uspjeli “odlijepiti” se na plus tri. Po isteku prvog poluvremena Vražalić je smanjio za 13:11 za Makedoniju i s tim rezultatom otišlo se na odmor.Drugo su poluvrijeme zmajevi otvorili odlično. Prvo je Prce sjajnim golom s 10 metara smanjio, da bi ubrzo Burić donio izjednačenje (13:13). Potom se opet igralo gol za gol, na Makedonskoj strani briljirao je Manaskov, dok je ugodno iznenađenje u bh. timu bio mladi Josip Perić koji je u važnim trenucima pokazao pribranost i svojim golovima držao zmajeve u egalu. Imali su bh. rukometaši priliku “dokrajčiti” Makedonce kada su imali u polju skoro dvije minute dva igrača više, ali opet su pokazali nedostatak kreacije i umjesto da poentiraju, zmajevi su još i primili gol. Do kraja se vodila borba doslovno za svaki centimetar terena, a u toj napetoj i krajnje neizvjesnoj borbi više su prisebnosti imali Makedonci, koji su na kraju zasluženo slavili rezultatom 25:22.