košarka

Kadetima Bosne i Hercegovine prvo mjesto na turniru u Travniku

30.05.2016.
u 07:00

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine, pripremajući se za nastup na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj, osvojila je 1. mjesto na Međunarodnom košarkaškom turniru “Travnik 2016.”. U finalu izabranici Josipa Pandže pobijedili su nakon bolje igre u drugom poluvremenu izabranu vrstu Crne Gore. U borbi za 3. mjesto Turska je s 74:58 pobijedila Egipat i zauzela 3. mjesto, dok je 5. mjesto pripalo Zagrebačkoj županiji koja je s 87:62 nadigrala sastav domaćina Travnika. Na turniru u Travniku nastupilo je 5 izabranih vrsta i sastav domaćina Travnika. Igrale su uz BiH, Turska, Egipat, Crna Gora i Zagrebačka županija. Prvoga dana turnira izabranici Josipa Pandže pobijedili su 62:61 Egipat. Bila je to druga pobjeda bh. kadetska reprezentacije nad Egipćanima u posljednjih desetak dana. Prvi put nadigrali su ih u Kaknju s 40 poena prednosti. Prvoga dana turnira Crna Gora je s 67:66 pobijedila Tursku. Turci su u subotu bili bolji 87:80 od reprezentacije Zagrebačke županije. Drugoga dana reprezentacija BiH bila je uvjerljiva protiv domaćina Travnika pobijedivši 90:54 što im je donijelo i finale. U finalnom susretu protiv Crne Gore najbolji pojedinac u bh. reprezentaciji bio je Džanan Musa. Musa je protiv Crne Gore ubacio 40 poena, Čampara 18, Kočić 16. Drugoga dana turnira reprezentacija Crne Gore bila je uvjerljiva 84:61 protiv Zagrebačke županije, što je Crnogorcima donijelo i finale protiv BiH. Reprezentacija Zagrebačke županije osvojila je 5. mjesto pobijedivši 87:62 Travnik.•