Hrvatski vaterpolisti pobjedom nad Kanadom otvorili Svjetsko prvenstvo

Hrvatska vaterpolo reprezentacija
Grgur Zucko/PIXSELL
27.07.2015.
u 10:19

Hrvatsku u skupini još čekaju susreti protiv Brazila (srijeda u 20:30) te protiv Kine (petak 16:30).

Hrvatska vaterpolo reprezentacija pobjedom je otvorila Svjetsko prvenstvo koje se igra u ruskom Kazanju. Izabranici Ivice Tucka bez većih su poteškoća svladali Kanadu s 12:7.

Hrvatska je odlično odigrala prve dvije četvrtine i riješila pitanje pobjednika. Naši su vaterpolisti na poluvremenu vodili 10:4 nakon čega su malo dignuli nogu s gasa pa je Kanada uspjela ublažiti poraz.

Dvostruki strijelci za Hrvatsku bili su Lončar, Obradović i Bukić. U reprezentaciji Kanade Conway je zabio tri gola.