Džumhur u pet setova eliminiran na startu Australian Opena

Damir Džumhur
16.01.2017.
u 09:24

Najbolji bh. tenisač Damir Džumhur na startu prvog Grand Slam turnira sezone Australian Opena u Melbourneu poražen je od Srbina Viktora Troickog sa 4:6, 4:6, 6:2, 6:2, 3:6.

U meču koji je trajao skoro tri sata Troicki je bolje otvorio meč i osvojio prva dva seta.

Džumhur je prvom setu poveo sa 4:2, da bi u nastavku Troicki osvojio narednih sedam gemova i došao do velike prednosti.

Džumhur je uspio napraviti preokret u naredna dva seta. Nakon što je u drugom gemu uspio sačuvati servis, u nastvaku je sigurnom igrom napravio seriju 5:0 u gemovima osvojivši treći set sa 6:2.

Bh. tenisač je nastavio s dobrom igrom i u četvrtom setu, koji je s dva brejka u trećem i petom gemu istom rezultatom riješio u svoju korst.

U odlučujućem, petom setu Džumhur je u trećem gemu propustio priliku da napravi brejk. U sedmom gemu došlo je do jedne očite sudske greške, nakon koje se bh. tenisač upustio u petominutnu raspravu sa sucem, nakon koje se nije uspio vratiti u meč.

Troicki je u devetom gemu stigao do brejka, kojeg je potom potvrdio i na kraju došao do pobjede.

U 2. kolu Toicki će igrati s pobjednikom meča Paolo Lorenzi - James Duckworth.