Đoković svladao Federera u finalu Indian Wellsa

Novak Đoković
17.03.2014.
u 09:16

Đokoviću je to bio 42. naslov u karijeri, a u međusobnim susretima s Federerom je smanjio na 16:17.

Novak Đoković svladao je u finalu Indian Wellsa Rogera Federera s 3:6, 6:3, 7:6 i osvojio prvi trofej u sezoni. Švicarcu je ovo bio prvi poraz u finalu turnira kojega je osvajao četiri puta.

Đoković je loše otvorio meč što je Federer iskoristio i osvojio prvi set. Srpski tenisač se nakon toga razbudio i u drugom setu kod 4:3 napravio "break" što mu je bilo dovoljno za izjednačenje.

U trećem setu Đoković je uzeo servis Federeru i servirao za pobjedu, no Švicarac se uspio vratiti i meč je otišao u tie-break. Tu je Đoković bio mirniji i slavio poslije dva sata i 15 minuta borbe.