Brkić poražen u drugom kolu ATP Challengera u Bielli

Tomislav Brkic
27.07.2016.
u 21:29

Dvadeset šestogodišnjeg Ljubušaka je u drugom kolu pobijedio Brazilac Thomaz Bellucci sa 3:6, 6:4, 0:6

Bosankohercegovački tenisač Tomislav Brkić nije se uspio plasirati u četvrtfinale ATP Challenger turnira u Bielli (Italija), vrijednog 85.000 eura.

Brkića je u drugom kolu pobijedio Brazilac Thomaz Bellucci sa 3:6, 6:4, 0:6, javlja Fena.

Dvadeset šestogodišnji Ljubušak je dobro započeo meč i s jednim brejkom poveo 3:0. No, uslijedio je razdoblje igre u kojem je dominirao brazilski tenisač koji je osvojio šest gemova u seriji te došao do prvog seta.

U drugom setu Brkić je zaigrao mnogo bolje te s rezultatom 6:4 uspio doći do izjednačenja, nakon čega je meč nakratko prekinut zbog kiše.

Treći set u potpunosti je pripao 55. igraču na ATP listi koji je za sat i 42 minute došao do pobjede i plasmana u četvrtfinale gdje će igrati protiv Argentinca Guida Andreozzija.