Najlošiji start BiH ikad u kvalifikacijama: Izrael ih pobijedio 3:0

izrael
16.11.2014.
u 21:44

Nogometna reprezentacija BiH poražena je u Haifi od reprezentacije Izraela rezultatom 3:0. Izabranici Safeta Sušića tako su još više smanjili šanse za plasman na EURO koji će se 2016. godine održati u Francuskoj s obzirom da imaju dva remija i dva poraza u dosadašnjem dijelu. Ovo je najlošiji početak BiH u svim kvalifikacijama, a od još većeg poraza Sušićeve izabranike spasio je Asmir Begović.

Izrael je BiH načeo u 36. minuti nakon slabe reakcije obrane. Izraelce je u vodstvo doveo Vermouth. Za 2:0 pogađa Damari u 45. minuti. U 70. minuti Zahavi je stavio točku na i, za konačnih 3:0.
Crveni karton na utakmici dobio je Toni Šunjić.
S obzirom da su upitne i dodatne kvalifikacije, navijači traže ostavku izbornika Safeta Sušića što su pokazali i na tribinama.